Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Google Education

 

 

Цифрові інструменти Google для освіти

Архів новин

  • 2023 (13)
  • 2022 (19)
  • 2021 (22)
  • 2020 (20)
  • 2019 (28)
  • 2018 (27)
  • 2017 (21)
  • 2016 (5)
  • 2015 (13)
  • 2014 (1)
  • 2013 (3)
  • 2012 (8)
  • 2011 (44)
  • OpenDoorsbaner

    День Відкритих Дверей

    ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
    Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.

    Відповіді на запитання, основні дати вступу.

    Переглянути

    Історія спеціальности 131 «Прикладна механіка»

    освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»

    Наприкінці вісімдесятих роківдвадцятого сторіччя підприємства стали купляти верстати з ЧПУ. На Дружківському машинобудівному заводі на липень 1987 року експлуатувались 89 верстатів з ЧПУ і промислових роботів. Тому з’явилась потреба в кваліфікованих робітниках.

    В 1988 році Дружківський машинобудівний завод звернувся до керівництва Дружківського машинобудівного технікума з пропозицією відкрити спеціальність для підготовки випускників відповідного фаху. А в 1989 році на нову спеціальность «Наладка та обслуговування верстатів з ЧПУ і РТК» вступили абітурієнти і була створена група с напрямом підготовки: техник-механик. Активну участь в підготовці робочих програм брали викладачі: Отдєлєнцев Е.М. і Рудь Ю.В. На той час новою групою займалась циклова комісія спеціальности «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» з головою циклової комісії Баранником І.П. Викладачі циклової комісії: Рудь Ю.В., Баранник І.П., Каганов В.І., Лысенко А.Д., Кулик В.П., Рябченко П.С., Омельченко Н.А., Макаренко Т.М., Бурлуцький В.М., Хлиніна Г.Д. почали готувати спеціалістів.

    На початку 90-х у Дружківського машинобудівного завода з’являється необхідність в налагоджувальниках систем ЧПУ. В цей час Дружківський машинобудівний техникум розширює напрям підготовки по кваліфікації техник – електромеханик. В вересні 1991 року перша група електромеханіків почала навчання. Новий напрям вимагав викладачів з новим фахом, тому що матеріально-техничну і методичну базу спеціальності прийшлось будувати з нуля.

    В цей час в навчальний заклад приходять молоді і амбітні викладачі Крьока С.В., Кулик В.И., Погорілий В.О., Сулима В.В., Новосьолов А.В., які створили і подарували випускникам шкіл Дружківки і сусідніх міст і сіл нову, сучасну, цікаву професію.

    В 1995 році керівництво навчального закладу приймає рішення про створення циклової комісії спеціальності «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК». До її складу ввійшли вище перераховані викладачі. Головою комісії став Ю.В. Рудь, з якого і почалося створення нової спеціальності.

    В 1998 році Дружківський машинобудівний технікум стає підрозділом Донбаської державної машинобудівної академії і з успіхом проходить акредитацію спеціальності, підтверджуючи право готувати спеціалістів по кваліфікації молодший спеціаліст. В цьому році вперше відбувається прийом на заочну форму навчання.

    В 2002 році відкривається нова спеціальність «Розробка програмного забезпечення», комісія ділиться на дві. В її складі залишаються Ю.В. Рудь, С.В. Крьока, В.І. Кулик, В.В. Суліма. Погорілий В.О. очолює нову комісію і це вже інша історія. У зв’язку з оптимізацією навчального процесу до складу циклової комісії ввійшли викладачі природничо-наукової підготовки: Ільєнко Ю.М. і Н.Л. Потапова.

    Початок нового тисячоріччя поставив нові виклики перед освітою. Сучасні інформаційні технології дозволили опанувати комп’ютер, вивчити мови програмування С++, Паскаль, Асемблер, навчитися працювати в операційній системі Windows та її додатках. Тому в 2006 році до складу комісії був зарахований В.П. Козачук, студент и випускник спеціальності, закінчивший кафедру ДДМА «Автоматизація виробничих процесів і комп’ютерні технології» та Поповська К.О. – випускниця Харьківського національного університета радіоелектроніки.

    За минулі роки спеціальність твердо встала на ноги, обновила викладацький склад и розвивається високими темпами у відповідності з вимогами часу. Деякі сумлінні студенти не хочуть покидати стіни нашого навчального закладу і після закінчення ДДМА повертаються на викладацьку роботу, це Федотова О.П. і Топор К.О. Наприкінці десятих років 21 сторіччя «Батько спеціальності» - Рудь Юрій Васильович пішов на заслужений відпочинок. Але його вихованці продовжують нашу справу і продовжують писати вже нову історію спеціальності і нашого навчального закладу. В лютому 2021 року він змінив назву і став Відокремленим структурним підрозділом «Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії». Але не змінився підхід до студентів. У кожному юнакові або дівчині ми бачимо особистість. Навчаємо не тільки фаху, але і як стати громадянином нашої України.

    Спеціальность 131 «Прикладна механіка» освітня програма «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК» завжди була популярною серед юнаків м.Дружківки. Про це завжди свідчив конкурс, кількість відмінників і кількість випускників, які продовжують навчання в ВИШах 3-4 рівня акредитації. Как і раніше школярі мріють навчатися кваліфікації «фаховий молодший бакалавр- электромеханик». А батьки приводять своїх синів до аудиторій, в яких навчалися самі, бо секрет цікавості до спеціальності це: сучасність, напрям в майбутнє, затребуваність і універсальність, високий рівень підготовки, який дозволяє продовжувати навчання в ВИШах України.

    Після художників залишаются картини, після письменників книги, викладачі спеціальності творятьмайбутнє, яке будується руками наших випускників.

    Голова циклової комісії

    спеціальних дисциплін спеціальності 131

    «Прикладна механіка» освітньої програми

    «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК» Світлана КРЬОКА

    Далі буде…

    Обслуговування ...
    Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів
    Обслуговування ...
    Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів
    Обслуговування ...
    Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів