Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2022 (15)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (31)
 • 2018 (36)
 • 2017 (26)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • «ЗИМА ІДЕ – СВЯТА ВЕДЕ»

  19 грудня, на свято Миколая, бібліотека Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії  запросила студентів першого курсу груп ЕПРПЗ17 та ТОМТОР17 до народознавчої подорожі “Зима іде – свята веде», мета якої – ознайомити читачів із народними зимовими святами та обрядами, виховувати почуття поваги до збережених традицій і звичаїв рідної України, почуття національної свідомості та гордості, любові до Батьківщини.

           Привітали всіх присутніх зі святом  святого Миколая студенти 1 курсу, активні учасники усіх заходів у бібліотеці -  Владислав Кульков ,Владислав Гунько і Олеся Дубинець.

  Святковий настрій заходу надала також незвичайна, яскраво вбрана ялинка  з чудовими прикрасами - кульками – витинанками. Іграшки-витинанки з любов’ю виконали активісти          бібліотеки.

  з1

  Студенти здійснили пізнавальну мандрівку в далеку минувшину українського народу, прослухали цікаву розповідь бібліотекарів про історію виникнення таких народних свят зимового календаря, котрі несуть із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання, колядки і щедрівки – унікальні культурні цінності минулих поколінь. Перше свято із зимового циклу - це Введення, християнське свято, що знаменувало собою початок зимового циклу обрядовості. У народі казали: «Введення прийде, свят наведе». Відзначають його 4 грудня. І дійсно, після Введення йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави і Миколи, Ганни і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі.

  з2

  Студентам сподобалася презентація «Зимові народні свята на Україні». Учасники українознавчої подорожі  із задоволенням послухали різдвяних колядок , щедрівок. Бібліотекарі  Цапенко В.А. та Соколенко Т.І. провели конкурс знавців різдвяних традицій. Учасники конкурсувідповідали на запитання про новорічно-різдвяні свята, обрядові страви, народні прикмети та гадання. Переможці  отримали призи.

  з3        

  Книжкова-журнальна мозаїка «Щедрий вечір,добрий вечір» викликала у студентів бажання  більше дізнатися про велике багатство нашої країни – народні традиції та обряди.

  Щедрівки, колядки, посівалки, віншування, які виконували наші активні читачі, сподіваємось, стануть в пригоді всім студентам на зимові свята.

  з4

  СІЙСЯ, РОДИСЯ!

  Сійся, родися,
  Жито, пшениця,
  Горох, чечевиця,
  І всяка пашниця,
  Внизу корениста,
  Зверху колосиста,
  Щоб на майбутній рік
  Було більше, ніж торік.
  Щоб всього було доволі
  І в коморі, і на полі.
  Сію, сію, посіваю,
  З Новим роком
  Поздоровляю!

  Тож вивчайте звичаї, традиції, вірування свого народу, втілюйте їх в своє життя, бо вони – прекрасні. І тоді вони стануть невмирущими, бо ви зможете їх передати своїм дітям. Не забувайте, що все це – духовна скарбниця нашого народу, а отже – і наша з вами. Шануймося! І все у нас буде гаразд! Наша Україна ще стане однією з найкращих держав Європи.

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити