Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2021 (14)
 • 2020 (25)
 • 2019 (38)
 • 2018 (56)
 • 2017 (37)
 • 2016 (8)
 • 2015 (26)
 • 2014 (6)
 • 2013 (4)
 • 2012 (10)
 • 2011 (54)
 • Куточків різних на Землі багато.

    Європа серед них - найкраща нам усім,

    Бо саме тут нас народила мати.

    Європа – наш великий спільний дім!

  б1

  «Європа – наш спільний дім»

  Україна є частиною Європи, великої міцної родини, об’єднання прогресивних, демократичних держав.

  З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

  Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління новій наднаціональній структурі. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

  Три з половиною десятиліття потому на Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати 9 травня як «День Європи».

  У 2017 році День Європи в Україні відзначають 20 травня. Відзначення цього дня – ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.

           Традиційно в технікумі в середині травня проходить конкурс з географії, присвячений цьому святу. Цього року такий конкурс відбувся 19 травня,  напередодні знаменного дня. Звступнимсловомвиступила завідуюча бібліотекою Цапенко В.А., яка ознайомила студентів з історією створення Європейського Союзу, його основними засадами й цінностями, метою України стати членом європейської спільноти. Викладач географії Шишкова О.Г. пояснила, що конкурс під назвою «Європа - наш спільний дім» проводиться з метою поглиблення знань студентів про країни Європи, усвідомлення  приналежності нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечності її європейського вибору в майбутньому, а також з метою виховання поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів.

            В конкурсі брали участь дві команди: «Мандрівники» (РПЗ-16) та «Новий Світ» (ОВ-16). За ходом конкурсу стежило суворе, але справедливе журі, до складу якого увійшли зав. бібліотекою Цапенко В.А. та студенти групи  РПЗ -14 Сорока Д. та Баран Г. Студентам потрібно було показати свої знання з географії, блиснути загальною ерудицією і проявити свої логічні здібності. Конкурсні завдання були дуже різноманітні: бліц-турнір «Європейський калейдоскоп», «Вгадай країну», «Про що говорять географічні назви», «Галопом по Європі», фотоконкурси  «Огляд європейських пам'яток» та «Туристичні перлини України».

  Капітани команд – Міхневський Данило («Мандрівники») та Добротворський Андрій  («Новий Світ») змагалися у конкурсі капітанів «Країни і столиці».

  Глядачам і вболівальникам команд також не довелося нудьгувати. Вони не тільки змогли підтримати свої команди, а й самі взяли участь у конкурсах для глядачів: «Материки і океани», «Географія на всі сто», «Прапори країн Європи». Найактивнішим серед глядачів став студент групи  РПЗ-16 Дюмін Ілля.

  Команди гідно витримали усі випробування, суперники були дуже сильними, відрив був невеликий. Кожна команда справедливо  претендувала на перемогу. Але в конкурсі повинні бути не тільки переможці, але і переможені.

   За результатами усіх конкурсних завдань перше місце посіла команда «Мандрівники» (РПЗ-16),  команда «Новий Світ» посіла почесне друге місце. Команди та найактивніший учасник були нагороджені почесними грамотами.

  Конкурс довів, що в технікумі навчаються ерудовані учні, які постійно поглиблюють свої знання, не обмежуються навчальною програмою. Їм справді цікаво вчитися, вони вміють працювати в команді, допомагати та підтримувати один одного. Така молодь - це майбутнє благополуччя нашої країни - країни, яка не тільки територіально пов'язана з європейськими країнами, але і має спільну з країнами Європейського Союзу історію та цінності.

   

                                                    б2dXHsMqW hRoqFz0gUY s60UVlLv7jLHtE

  0Q2UFIS5XXw

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити