Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Google Education

 

 

Цифрові інструменти Google для освіти

Архів новин

 • 2023 (13)
 • 2022 (19)
 • 2021 (22)
 • 2020 (20)
 • 2019 (28)
 • 2018 (27)
 • 2017 (21)
 • 2016 (5)
 • 2015 (13)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • OpenDoorsbaner

  День Відкритих Дверей

  ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
  Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.

  Відповіді на запитання, основні дати вступу.

  Переглянути

  лютого 2023

  24 лютого 2023

  Річниця повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну

  24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.

  2

  1

   

  Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 9 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді є підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна». За рік, що минув від повномасштабного вторгнення, Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

  Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Російська держава й ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум, офіційно заперечують існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджуються з цим, підлягають фізичному знищенню. На тимчасово окупованих українських територіях росіяни повторюють найгірші практики нацизму – масові розстріли, депортації, знущання з цивільного населення, умисне плюндрування та розкрадання приватної власності та цінностей. Різанина в Бучі, Ізюмі, масове знищення людей у Маріуполі стали наочним проявом геноцидної політики Москви. Звірства, воєнні злочини, зґвалтування, вчинені російськими загарбниками в Україні, шокували світ. Ми вдячні союзникам за потужну військову, політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку. Втім, для остаточної перемоги Україна потребує ще консолідованішої допомоги, передусім – у військовій сфері.
  3
  Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію. У лютому 2022 року чимало політиків на Заході були переконані, що ми не вистоїмо проти цієї навали. Але за рік великої війни Збройні сили України захистили Київ, вигнали окупантів з півночі України, провели успішні Харківську та Херсонську наступальні операції.
  Сьогодні Україна ефективно стримує російську збройну агресію завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Тож наше суспільство має й надалі залишатися консолідованим для перемоги над агресором і розбудови демократичної правової держави в сім’ї європейських народів.
  Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. 

   

  Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Вистояли – переможемо!

   

  За інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті

   

  Подробнее...

  22 лютого 2023

  Історія спеціальности 131 «Прикладна механіка»

  Історія спеціальности 131 «Прикладна механіка»

  освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»

  Наприкінці вісімдесятих роківдвадцятого сторіччя підприємства стали купляти верстати з ЧПУ. На Дружківському машинобудівному заводі на липень 1987 року експлуатувались 89 верстатів з ЧПУ і промислових роботів. Тому з’явилась потреба в кваліфікованих робітниках.

  В 1988 році Дружківський машинобудівний завод звернувся до керівництва Дружківського машинобудівного технікума з пропозицією відкрити спеціальність для підготовки випускників відповідного фаху. А в 1989 році на нову спеціальность «Наладка та обслуговування верстатів з ЧПУ і РТК» вступили абітурієнти і була створена група с напрямом підготовки: техник-механик. Активну участь в підготовці робочих програм брали викладачі: Отдєлєнцев Е.М. і Рудь Ю.В. На той час новою групою займалась циклова комісія спеціальности «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» з головою циклової комісії Баранником І.П. Викладачі циклової комісії: Рудь Ю.В., Баранник І.П., Каганов В.І., Лысенко А.Д., Кулик В.П., Рябченко П.С., Омельченко Н.А., Макаренко Т.М., Бурлуцький В.М., Хлиніна Г.Д. почали готувати спеціалістів.

  На початку 90-х у Дружківського машинобудівного завода з’являється необхідність в налагоджувальниках систем ЧПУ. В цей час Дружківський машинобудівний техникум розширює напрям підготовки по кваліфікації техник – електромеханик. В вересні 1991 року перша група електромеханіків почала навчання. Новий напрям вимагав викладачів з новим фахом, тому що матеріально-техничну і методичну базу спеціальності прийшлось будувати з нуля.

  В цей час в навчальний заклад приходять молоді і амбітні викладачі Крьока С.В., Кулик В.И., Погорілий В.О., Сулима В.В., Новосьолов А.В., які створили і подарували випускникам шкіл Дружківки і сусідніх міст і сіл нову, сучасну, цікаву професію.

  В 1995 році керівництво навчального закладу приймає рішення про створення циклової комісії спеціальності «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК». До її складу ввійшли вище перераховані викладачі. Головою комісії став Ю.В. Рудь, з якого і почалося створення нової спеціальності.

  В 1998 році Дружківський машинобудівний технікум стає підрозділом Донбаської державної машинобудівної академії і з успіхом проходить акредитацію спеціальності, підтверджуючи право готувати спеціалістів по кваліфікації молодший спеціаліст. В цьому році вперше відбувається прийом на заочну форму навчання.

  В 2002 році відкривається нова спеціальність «Розробка програмного забезпечення», комісія ділиться на дві. В її складі залишаються Ю.В. Рудь, С.В. Крьока, В.І. Кулик, В.В. Суліма. Погорілий В.О. очолює нову комісію і це вже інша історія. У зв’язку з оптимізацією навчального процесу до складу циклової комісії ввійшли викладачі природничо-наукової підготовки: Ільєнко Ю.М. і Н.Л. Потапова.

  Початок нового тисячоріччя поставив нові виклики перед освітою. Сучасні інформаційні технології дозволили опанувати комп’ютер, вивчити мови програмування С++, Паскаль, Асемблер, навчитися працювати в операційній системі Windows та її додатках. Тому в 2006 році до складу комісії був зарахований В.П. Козачук, студент и випускник спеціальності, закінчивший кафедру ДДМА «Автоматизація виробничих процесів і комп’ютерні технології» та Поповська К.О. – випускниця Харьківського національного університета радіоелектроніки.

  За минулі роки спеціальність твердо встала на ноги, обновила викладацький склад и розвивається високими темпами у відповідності з вимогами часу. Деякі сумлінні студенти не хочуть покидати стіни нашого навчального закладу і після закінчення ДДМА повертаються на викладацьку роботу, це Федотова О.П. і Топор К.О. Наприкінці десятих років 21 сторіччя «Батько спеціальності» - Рудь Юрій Васильович пішов на заслужений відпочинок. Але його вихованці продовжують нашу справу і продовжують писати вже нову історію спеціальності і нашого навчального закладу. В лютому 2021 року він змінив назву і став Відокремленим структурним підрозділом «Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії». Але не змінився підхід до студентів. У кожному юнакові або дівчині ми бачимо особистість. Навчаємо не тільки фаху, але і як стати громадянином нашої України.

  Спеціальность 131 «Прикладна механіка» освітня програма «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК» завжди була популярною серед юнаків м.Дружківки. Про це завжди свідчив конкурс, кількість відмінників і кількість випускників, які продовжують навчання в ВИШах 3-4 рівня акредитації. Как і раніше школярі мріють навчатися кваліфікації «фаховий молодший бакалавр- электромеханик». А батьки приводять своїх синів до аудиторій, в яких навчалися самі, бо секрет цікавості до спеціальності це: сучасність, напрям в майбутнє, затребуваність і універсальність, високий рівень підготовки, який дозволяє продовжувати навчання в ВИШах України.

  Після художників залишаются картини, після письменників книги, викладачі спеціальності творятьмайбутнє, яке будується руками наших випускників.

  Голова циклової комісії

  спеціальних дисциплін спеціальності 131

  «Прикладна механіка» освітньої програми

  «Обслуговування верстатів з ПУ і РТК» Світлана КРЬОКА

  Далі буде…

  Обслуговування ...
  Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів
  Обслуговування ...
  Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів
  Обслуговування ...
  Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів

  Подробнее...

  20 лютого 2023

  День пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні

  20 лютого Україна шанує всіх полеглих за свободу, честь, гідність та незалежність нашої країні. Це день пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні.
  Революція Гідності стала ключовим моментом українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Вільна європейська Україна - таку мету відстоювали українці під час революції. І за цю мету віддали своє життя Герої Небесної Сотні.
  московія ніколи не сприймала Україну як незалежну, самодостатню державу і протягом століть намагалася не тільки привласнити собі її історичне минуле, а навіть знищити національну свідомість. Саме “Революція гідності”зруйнувала плани кремля і путін віддав наказ перейти до плану «Б» - силового підкорення України. Тоді у березні 2014-го сталася окупація Криму і початок російсько-української війни на сході. У лютому 2022 року він вирішив захопити всю Україну.
  Багато колишніх студентів коледжу зараз боронять нашу рідну землю. На жаль війна забрала назавжди 4-х з них. Молоді, сильні,мужні, вірні своєї країні - вони назавжди залишаться у наших серцях.
  Цього дня 2014 року на Майдані Незалежності попрощалися із Героями Небесної Сотні. Сьогодні 20 лютого 2022 року вшануємо пам’ять й інших Героїв, які боролися за нашу свободу. Вшануймо разом усіх відважних і сильних духом захисників, які пожертвували собою задля вільної України.
  Усі навчальні заняття у коледжі розпочались із вшанування пам’яті полеглих за незалежність України і наших загиблих студентів.
  Україна жива і б'ється вже цілий рік за право бути європейською незалежною державою. Битва продовжується, але дуже високою ціною - життям мирних громадян і наших мужніх військових.


  Сьогодні склоним голови за всіх полеглих за свободу, волю і гідність нашої країни.

   Tixonov  Altichenko  Egorov  Velikiu
  Тихонов Андрій  Алтиченко Андрій  Єгоров Володимир  Великий Олександр 
  Подробнее...

  12 лютого 2023

  Зустріч з японським журналістом

  На тлі російсько -української війни 2014-2023 роках у різних країнах світу зростає інтерес до історії нашої давньої, великої держави. І навіть у далекій Японії з'являється питання: чому народ , яких росія називає своїми братами з єдиним слов'янським корінням вже не один рік борється із сусідами за право своєї ідентичності і незалежності, бажання жити у суверенній, європейській країні, яка не має відношення до російської імперської концепції “єдиного народу”.
  Kachur2
  Нещодавно викладач історії коледжу Качур Володимир Васильович зустрівся із журналістом однієї з провідних телекомпаній Японії, яка вирішила створити передачу про історію України, тележурналістом Тетсуро. На його прохання Володимир Васильович прокоментував журналісту сучасну концепцію історії України.
  Україна та Росія розвивалися за різних історичних умов, мали впливи різних цивілізацій. Це визначило суттєві культурні, політичні, світоглядні відмінності, а також окремі мови, зокрема українську і російську.
  Україна – країна демократичних традицій. Після монгольської навали у 13 столітті історичні долі територій сучасних України та Росії остаточно розійшлися. Українські терени продовжували розвиватися у європейському контексті. Демократія, самоврядування та європейське право, релігійна терпимість, пошанування приватної власності. Це визначило політичну культуру мешканців. Більшість цих ознак зберігалися в козацькій державі – Гетьманщині. Північно-східні землі колишньої Русі увійшли до складу монгольської Золотої Орди. На формування політичної культури Московського князівства мали визначальний вплив ординські порядки і традиції з возвеличенням правителя і повною йому покорою, абсолютним домінуванням держави, відсутністю приватної власності на землю й общинними порядками.
  Російською пропагандою були сформовані чіткі шаблони для розгляду історії України. Передусім, вона мала бути придатком російської історії. Історичні події в Україні мали дублювати російські процеси. При цьому бути менш масштабними, другорядними. Але ця пропаганда не мала нічого спільного з реальністю.
  Міфи про «братні народи» чи «єдиний народ» – абсолютно штучні,це хворий витвір російської імперської концепції різних періодів від катерини другої до путіна. Це спроба насильно прив'язати українську історію до російської та заперечити право українців на власний історичний вибір.
  Японський журналіст також з цікавістю вислухав розповідь Володимира Васильовича про козацьку історію Дружківки і Донеччини, про нашого видатного земляка Олексу Тихого, про сучасних захисників України з Дружківки і Донеччини.

  Kachur1

  Подробнее...

  07 лютого 2023

  Творчість програмістів коледжу

  Студентам групи ІПЗ-19 нещодавно вдалося залучити до розробки свого проекту одну з найвідоміших фігур у світі технологій, засновника Linux та Git Лінуса Торвальдса.

  Torvalds
  Сам проект є бібліотекою мови програмування С++, з відкритим вихідним кодом, покликану спростити та підвищити ефективність роботи зі строками.

  Торвальдс давав команді безцінні рекомендації щодо написання та налагодження коду. Його допомога була особливо корисною у розробці бібліотеки (https://github.com/MikeostCorp/mString).

  Проект розробляється командою високо мотивованих та талановитих студентів, і участь Торвальдса значно підняла бойовий дух команди. Він надихнув студентів на прагнення до досконалості у своїй роботі та був джерелом мотивації та ентузіазму для всієї групи.

  За участю Лінуса Торвальдса група ІПЗ-19 отримала неоціненний досвід у написанні і налагодженні коду та використання Git.

   

  Подробнее...

  Powerd by Bloogie