Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Google Education

 

 

Цифрові інструменти Google для освіти

Архів новин

 • 2023 (13)
 • 2022 (19)
 • 2021 (22)
 • 2020 (20)
 • 2019 (28)
 • 2018 (27)
 • 2017 (21)
 • 2016 (5)
 • 2015 (13)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • baner

  січня 2022

  28 січня 2022

  29 січня – День пам’яті Героїв Крут

  krut1
  Крути – наша гордість і слава,

  Там соколи юні у вічність пішли.

  На клич молодої держави,

  Піднялися вірні сини.

  Грудьми у нерівному бої,

  Спинили червону орду,

  З честю впали герої,

  За Україну свою.

  М. Зельман

   

      Чи потрібні нашій країні герої? Як відомо: «Хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього». Саме тому ми повинні знати історію. А наша історія вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.
      29 січня в Україні вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії.Прихід до влади у Росії більшовиків у листопаді 1917 року становив загрозу для України. Вони прагнули встановити контроль над нашою країною. Зрештою, у січні 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну.
      Цього дня у 1918 році на залізничній станції Крути в Чернігівській області близько 300 студентів вступили в бій з шеститисячною армією більшовиків. У нерівній битві багато студентів були вбиті, однак опір українців дозволив затримати наступ російських сил на Київ.
      Про бій під Крутами довго не згадували. Лише в роки здобуття незалежності в Україні відкрили правду про подвиг студентів. На державному рівні пам’ять героїв битви почали шанувати з 2004 року.
      Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
      У 2006 році на місці подій відкрили Меморіал пам’яті Героїв Крут. До 80-річчя подій під Крутами Національний Банк України випустив ювілейну монету. У різних містах України проводять заходи на честь пам’яті героїв, народні віча та реконструкції бою.Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

   

  Бібліотекарі коледжу

  Подробнее...

  26 січня 2022

  День народження Олекси Тихого

  olexa
  27 січня виповнилося 95 років з дня народження Олекси Тихого – видатного правозахисника, громадського діяча, одного з десяти засновників Української Гельсінської групи, нашого земляка. У радянські часи він виступав проти дискримінації за національною приналежністю, але «за» захист української мови та культури на Донбасі: «У нас на Донеччині інтернаціоналізмом називають мішанину людей різних націй та народностей, які хором зневажають народ, на землі якого живуть, на шиї якого їдуть, хліб якого їдять та закалюють землю, культуру, традиції українського народу. І українці не мають ніяких можливостей боронитись».
  Олекса Іванович застерігав проти тотальної русифікації наших міст та селищ, але його не чули. І зараз ми спостерігаємо наслідки тих ганебних процесів, які чинила радянська влада.
  «Донеччина — це 1/6 всього населення Української РСР. Її культурний та національний розвиток може послужити або гарним прикладом для всієї України в разі її нормального розвитку, або ганебним, холероподібним, коли й інші райони підуть шляхом байдужності до національної культури та мови. І в другому випадку ганьба та прокляття впадуть на голови кожного з нас, донбасівців, хто бачив, усвідомлював насування загибелі і мовчав, хто в догоду череву забув, якого він роду-племені, зрадив свій народ, з чужих рук брав отруйну зброю асиміляції та допомагав нищити українську мову, культуру, традиції, обряди», - писав Олекса Тихий у «Думках про рідний донецький край» п’ятдесят років тому. І, на жаль, справдилися його найгірші передчуття.
  У 1977 році Олексу Тихого засудили на 10 років позбавлення волі. Він загинув у тюремній лікарні, так і не відмовившись від власних переконань.
  Сьогодні у коледжі відбулися виховні години, присвячені нашому видатному земляку. Громадський діяч Євген Фіалко, який зробив багато для того, щоб ім’я Олекси Тихого не було забуте, розповів студентам про його трагічну долю. У документальному фільмі О. Синельникова «Хочу бути українцем» ми почули згадки про Олексія Івановича його товаришів та однодумців (В. Овсієнка, Л. Лук’яненка та ін.), побачили кадри з будівлею, що біля коледжу, де відбулося судилище, і звідки Тихого по-тихому радянська влада, як вона сподівалася, відправила у небуття. Але, все рівно, наше українське коріння, навіть через тотальне винищення, дає нові здорові паростки!
  Подробнее...

  Powerd by Bloogie