Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Google Education

 

 

Цифрові інструменти Google для освіти

Архів новин

 • 2023 (13)
 • 2022 (19)
 • 2021 (22)
 • 2020 (20)
 • 2019 (28)
 • 2018 (27)
 • 2017 (21)
 • 2016 (5)
 • 2015 (13)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • OpenDoorsbaner

  День Відкритих Дверей

  ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
  Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.

  Відповіді на запитання, основні дати вступу.

  Переглянути

  2022

  23 грудня 2022

  V регіональна науково-практична конференція

  22 грудня 2022 року відбулася регіональна науково-практична конференція «Традиційні та новітні технології в промисловості, енергетиці та економіці України». Учасниками конференції стали 10 закладів освіти:

  conf

   

  - Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу ДДМА;

  Донбаська державна машинобудівна академія;

  Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії;

  Лозовська філія Харківського державного автомобільно-дорожного коледжу;

  Краматорський коледж технологій та дизайну;

  Донбаський державний коледж технологій та управління;

  Краматорський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського;

  Слов'янський хіміко-механічний технікум;

  Маріупольський електромеханічний технікум;

  Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне металургійне училище».

   

  Конференція була проведена в дистанційному форматі на платформі classroom, після проведення якої всі учасники отримали сертифікати. Всі матеріали конференції будуть зібрані на платформі classroom код курсу «g24revo» всі бажаючі зможуть з ними ознайомиться та використовувати в роботі.

  Подробнее...

  08 грудня 2022

  Всеукраїнський тиждень права

  pic1
  5 грудня 2022 року
  в Україні стартував Всеукраїнський тиждень права - масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.

  Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
  Загальна декларація прав людини - перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що називають «видатним документом в історії людства».
  Декларація складається з 30 статей і є частиною Міжнародного білля про права людини. Багато ідей Декларації знайшли відображення в конституціях демократичних країн світу.
  Декларація занесена в книгу рекордів Гіннеса, так як її текст був переведений на 375 мов і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби її поширення.
  У рамках проведення Всеукраїнського тижня права ВСП «Дружківський фаховий коледж ДДМА» запрошує студентів взяти участь в онлайн-вікторині «Чи знаєш ти свої права?» (долучитися можна за посиланням: https://view.genial.ly/5fae6ecac632d00d1e6457bb/learning-experience-challenges-viktorina-chi-znayesh-ti-svoyi-prava) та в онлайн-квесті «Подорож у країну права» (повну інформацію можна знайти в групі в телеграмі за посиланням: https://t.me/+1mm-0ZrxP3M1Zjhi)

  Пропонуємо до перегляду:

  1) фільм «Історія прав людини»
  https://www.youtube.com/watch?v=hxad0Shovl8&t=8s
  2) фільм «Декларація прав людини»
  https://www.youtube.com/watch?v=cQeOrhf2ZaI&t=6s
  3) фільм «Європейський суд з прав людини»

  pic1

  https://www.youtube.com/watch?v=VHL_sgXVHiE
  4) презентація «Права людини»
  https://docs.google.com/presentation/d/1YNvnmf-5ArGCQmj3OejZkEVjJ1jEKuQQ/edit#slide=id.p2

  Радимо провести дозвілля з користю

  До вашої уваги добірка кросвордів та ребусів з правознавства за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1RcUW2psgVR2QUdk8S4S3Qm54rVZ_py-9/edit?usp=sharing&ouid=109826430186065987454&rtpof=true&sd=true

  Подробнее...

  06 грудня 2022

  З Днем Збройних Сил України!

  З Днем Збройних Сил України! Глибока шана і вічна слава нашим захисникам і захисницям! Низький уклін героям, які загинули, захищаючи рідну землю! Щодня не втомлюємось дякувати нашим воїнам, допомагати та підтримувати їх.

  До цієї знаменної дати педагогічний колектив коледжу зібрав інформацію про студентів, випускників коледжу, які зараз боронять нашу неньку Україну. Більше двадцяти наших славних випускників зараз воюють на різних напрямках фронту. Трое Героїв поклали своє життя за волю, свободу і незалежність майбутних поколінь. Ми ніколи не забудемо Вас, хто заради майбутнього нашої країни віддав найдорожче – життя. Ваш подвиг та незламність духу завжди житимуть в наших серцях.

  З метою привітання наших бійців, педагогічний колектив і студенти коледжу організували волонтерську діяльність.. Посилки із солодощами, вітальні листівки, теплі речі, окопні свічки були відправлені до місць їх перебування, пораненого бійця відвідали у військовому шпиталі м.Тернополя. Студенти приєднались до флешмобу “Від нашого серця - до серця бійця”.

  1  2

   

  Ми віримо, що перемогти таку мотивовану армію неможливо, бо за нами правда, за нами наша рідна земля, яку ми нікому не віддамо.

  Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

  Подробнее...

  05 грудня 2022

  Спіймати Сковороду

   

  СЕКРЕТ ЩАСТЯ  Щастя полягає в самопізнанні. Знаючи свої уподобання, здібності до певного виду діяльності, можна визначити своє місце в суспільстві. Праця за природними нахилами приносить людині задоволення, радість.

   
  skovoroda
   
   СЕКРЕТ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ   Батьки мають простежити, до чого дитина має природний нахил, а вчителі мають цей нахил розвинути, вказати правильний шлях.
   

  СЕКРЕТ НАПИСУ «СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ, АЛЕ НЕ СПІЙМАВ»

  Світ для Григорія Сковороди – це все матеріальне, тілесне, що тримає людину в рамках, змушує здійснювати чужі серцю вчинки. Цей світ хотів прибрати до рук вільну духом людину, але так і не зміг цього зробити, не впіймав.

   

  Сьогодні, 3 грудня, на державному рівні відзначається 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди - видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

   

  Цікаві факти із життя відомого мандрівного філософа: 

   ▪️ народився на Полтавщині в козацькій родині (1722-1794 рр)

  ▪️ 15 років з перервами навчався в Києво-Могилянської академії, відвідував лекції як вільний слухач у різних закордонних університетах

  ▪️ знав вільно 8 іноземних мов; грав на флейті та органі, сопілці, скрипці, гуслях, лірі та бандурі

  ▪️ був талановитим демократичним педагогом: не карав учнів та не бив різками, прагнув, щоб учні навчилися мислити та аналізувати

  ▪️ у 47 років почав життя мандрівного філософа

  ▪️ вважається зачинателем жанру байки

  ▪️ любив вишукані і дорогі речі, наприклад, у друзів просив привезти з-за кордону пармезану; одягався просто, але зі смаком

  ▪️ спав не більше чотирьох годин на добу, був завжди веселий, бадьорий та добродушний

  ▪️ Григорія Сковороду вважають одним із найосвіченіших людей XVIII століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій

  ▪️ над його могилою, на прохання самого Сковороди, написано: «Світ ловив мене, але не спіймав…»

  З нагоди святкування 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди у ВСП «Дружківський фаховий коледж ДДМА» відбулася інтелектуальна вікторина «Шляхами Сковороди». У вікторині взяли участь студенти групи ОВЗВТОМТОР22, які змагалися за звання кращого знавця біографії та творчості видатного українського філософа.

   

  photo 2022 12 03 12 41 11photo 2022 12 03 12 41 11 

   За результатами вікторини переможцем став Маслюк Євген.

     Вітаємо!

  Подробнее...

  24 листопада 2022

  Пам'ять голоду, пам'ять серця

  "Пам'ять голоду, пам'ять серця"

  З метою відновлення історичної пам'яті народу, вшанування пам'яті невинно убитих людей, виховання поваги до історичної боротьби українського народу за власну національну ідентичність, свободу студенти коледжу Максим Польшин та  Олександр Чубенко взяли участь в онлайн конкурсі присвяченому 90-ми роковинами голодомору 1932-1933 років в Україні.

   

  Відео:

  Олександр Чубенко Дружківський ФК ДДМА

  Максим Польшин ДФК ДДМА

  Подробнее...

  21 листопада 2022

  Вшановуємо Героїв

  photo 2022 11 21 14 42 54photo 2022 11 21 14 43 07
  У День Гідності та Свободи вшановуємо Героїв, які віддали життя за волю, незалежність, гідність та свободу України.

  Дружківчанин Володимир Єгоров загинув 15 квітня 2022 року у бою під Ізюмом на Харківщині.
  За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеню.

  Володимир народився у Дружківці. Після школи здобув фах зварювальника-технолога у Донбаській державній машинобудівній академії. Мав багато друзів, з якими спілкувався до останніх днів.

  Влітку 2019-го відслужив строкову службу в армії, за два роки вирішив пов’язати своє життя з військовими структурами та уклав контракт із 93-ю окремою механізованою бригадою «Холодний Яр». Працював на посаді механіка-водія.

  Під час повномасштабної війни Володимир у складі свого підрозділу обороняв Харківську область.

  5 квітня 2022 року Володимир вперше став батьком – кохана дружина народила йому донечку, яку назвали Ніною. Однак за 10 днів чоловік загинув під Ізюмом.

  «Найщасливіші події у його житті тільки починалися. Йому не склалося дожити лише 2 місяці до свого 25-річчя, на яке він дуже чекав. Він завжди залишиться відважним героєм для його сім’ї, а для доньки він був, є, й буде завжди Ангелом Охоронцем. Героям слава!», – розповіла сестра полеглого воїна Ганна.

  Ніщо не допоможе пережити цей страшний біль та загоїти рану від непоправної втрати для родини героя.
  Пам’ятаймо про його неоціненний вклад у майбутнє нашої країни.

  Подробнее...

  09 листопада 2022

  Українська — мова ПЕРЕМОГИ!

  Українська — мова ПЕРЕМОГИ!

   

  День української писемності та мови — державне свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада з 1997 року. Це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця -основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Преподобний Нестор-літописець був людиною обізнаною та здобув всесвітнє визнання та славу. Усесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він залишив світу безцінний скарб — «Повість минулих літ» .Вважається, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.


  IMG 20221109 132421 692У 2000 році виникла надзвичайно цікава традиція у масштабі всієї України — «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», яку започаткувало Українське Радіо. Тоді він відбувся 24 травня, у День Кирила та Мефодія. З того часу Радіодиктант проводиться щорічно, але завжди 9 листопада – у День української писемності та мови. Цьогоріч його транслювали наживо «Українське радіо», радіо «Культура», телеканал «UA: Перший» та інші платформи Суспільного мовлення. Текст радіодиктанту написала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.


  ВСП «Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії» приєднався до цієї святкової події з особливими почуттями, адже сьогодні, як ніколи раніше, українцям треба показати свою єдність та згуртованість. У радіодиктанті взяла участь рекордна (порівняно з минулими роками) кількість студентів, викладачів, працівників коледжу - понад 100 осіб.

   

   

   5429342251810675935 121IMG 20221109 131540 122

  IMG 20221109 131841 076IMG 20221109 131722 180

  IMG 20221109 131814 639

  Подробнее...

  08 листопада 2022

  Всеукраїнський диктант Національної єдності

  photo 2022 11 08 13 22 09
  У середу, 9 листопада, у День української писемності та мови відбудеться Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

  Розпочнеться диктант об 11:00. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

   

  Долучитися до участі в диктанті можна у будь-якому зручному форматі – трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах:

   

  - в ефірі Українське радіо та Радіо Культура;

  - в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

  - на сторінці ФБ Суспільне Новини, ютуб-каналі

  - Українського радіо та Суспільне Новини;

  - у додатку suspilne.radio або Дія.

   

  Текст диктанту буде оприлюднено 10 листопада.

  Подробнее...

  План виховної роботи

   

  План виховної роботи

  на 2022-2023 навчальний рік

  План виховної роботи зі студентами в коледжі носить комплексний характер, охоплює всі сфери життєдіяльності студентів, є складовою частиною освітнього процесу

  Головною метою виховної роботи є набуття студентами соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування у них особистих рис громадянина української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, трудової, екологічної, моральної, політичної, правової культури і військово-патріотичної підготовки

   

  Plan 

  № з/п

  Найменування заходів

  Термін виконання

  Виконавець

  Примітка

  I. Організаційна робота

  1.

  Закріпити наказом директора класних
  керівників груп за групами нового набору

  25.08.2022

  Заступник директора з виховної роботи

   

  2.

  Розробити і затвердити плани виховної
  роботи в журналах виховної роботи груп

  30.08.2022

  Класні керівники груп

   

  3.

  Розробити плани спортивно-оздоровчої
  роботи

  Вересень 2022

  Керівник фізичного виховання

   

  4.

  Планування та організація роботи Комісії
  з профілактики правопорушень

  Вересень

  2022

  Заступник директора з виховної роботи

   

  5.

  Організувати роботу скриньки довіри

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи

   

  6.

  Організувати супровід та вдосконалення
  сайту коледж
  у

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники, педагогічні працівники

   

  7.

  Провести першу
  годину спілкування з студентами,
  батьками

  Вересень

  постійно

  Класні керівники груп

   

  8.

  Провести анкетування студентів з метою
  виявлення лідерів та формування
  колективу

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  9.

  Розробити алгоритм дій щодо надання першої психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу

  Вересень- жовтень 2022

  Практичний психолог

   

  10.

  Ознайомитися зі сімейним станом
  студентів для проведення цілеспрямованої
  виховної роботи

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  11.

  Участь у роботі семінарів з підвищення
  майстерності класних керівників груп;
  зустрічах з провідними фахівцями
  інституту післядипломної освіти,
  юристами, фахівцями вузької спеціалізаці

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники

   

  12.

  Оновити списки студентів, що
  потребують особливого контролю: діти
  сироти, позбавлені батьківського
  піклування, багатодітні сім’ї, особи з
  інвалідністю, з малозабезпечених сімей,
  діти-переселенці, діти учасників АТО та
  учасники АТО

  Вересень-жовтень 2022

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники

   

  13.

  Відвідати виховні години, які
  проводяться в коледжі

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, методист

   

  14.

  Надавати здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій.

  Протягом дій воєного стану

  Класні керівники груп

   

  15.

  Здійснити контроль за проведенням
  виховної роботи класними керівниками
  груп та викладачами

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, методист

   

  II. Адаптація студентів нового набору.

  Мета: допомога студентам нового набору правильно оцінити свої сили, виробити бажання
  застосовувати їх з максимальною віддачею, швидше адаптуватися до умов навчання у коледжі; прищеплення любові та поваги до обраної професії; допомога студентам нового набору піднятися на більш високий рівень освіченості і загальної культури, професійної кваліфікації та громадської активності; формування у молоді почуття гордості за свою країну, навчальний заклад.

  1.

  Класним керівникам груп вивчити особові
  справи студентів нового набору

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  2.

  Провести першу
  годину спілкування з студентами,
  батьками, керівниками груп та
  адміністрацією коледжу

  Вересень 2022

  Адміністрація коледжу, класні керівники груп

   

  3.

  Провести анкетування студентів з метою
  виявлення їх творчих здібностей;
  діагностики особистісних,характерологічних особливостей,темпераменту, тривожності,
  агресивності;

  світогляду та діагностування вихованості
  студентів, рівня розвитку їх пізнавальних
  інтересів

  вересень 2022

  Класні керівники груп, психолог

   

  4.

  Ознайомити студентів-першокурсників з
  нормативними документами, що
  регламентують їх права та обов’язки в
  коледжі

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  5.

  Провести фотографування груп
  новоприйнятих студентів. Запропонувати
  по можливості вести літопис групи

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  6.

  Провести психолого-педагогічні години:

  -«Вчимося виробляти бар’єри для подолання негативних впливів життя»
  - «Взаємовідносини в колективі»;
  - «Прокрастинація. Як розподілити свій час»;
  - «Булінг та кібербулінг»;

  -«Що таке заземлення, або допоможи собі сам»
  - «Стрес сьогодення та як з ним впоратися»;
  - «Як уникнути психологічного тиску з
  боку інших»;
  - «Мистецтво спілкування»;
  - «Культура поведінки в
  колективі»
  -«Асертивна поведінка. Як сказати НІ»

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, психолог

   

  III. Національно-патріотичне виховання
  Мета:
  становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста та демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян на основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.

  1.

  В планах роботи зі студентами класним
  керівникам груп передбачити заходи по
  формуванню любові до рідної землі,
  людської гідності, національної
  свідомості, формування кращих якостей
  людини, готовності до трудового та
  сімейного життя

  Протягом року

  Класні керівники груп

   

  2.

  Ознайомити студентів-першокурсників з
  історією коледжу

  вересень

  Класні керівники груп

   

  3.

  Організувати відвідування студентами коледжу виставки зруйнованої російської військової техніки у Києві.

  вересень 2022

  Вчитель історії, класні керівники груп

   

  4.

  Провести години спілкування, “Уроки звитяги”до Дня захисника і захисниц України та Дня українського козацтва

  жовтень

  Класні керівники груп

   

  5.

  Взяти участь у Всеукаїнської акціїї “Місце шани та вдячності”, розпочати роботу по збору інформації щодо участі випускників закладу у російсько- українскій війні

  Протягом року

  Класні керівники груп, викладачі, адміністрація

   

  6.

  Організувати зустрічі з волонтерами,
  учасниками антитерористичної операції
  (далі – АТО), операції об’єднаних сил
  (далі – ООС) та війни, яку російська
  федерація розв’язала і веде проти України

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  7.

  Організувати та провести виховні години
  по групах щодо відзначення видатних
  діячів України (згідно з календарем
  знаменних дат)

  Протягом року

  Класні керівники груп, викладачі

   

  8.

  Провести тематичну першу лекцію
  2022/2023 навчального року згідно з
  рекомендаціями МОН України

  Вересень 2022

  Класні керівники груп

   

  9.

  Організувати віртуальні інформаційні виставки до державних свят та пам’ятних історичних дат

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, бібліотека

   

  10.

  Провести виховні години по групах з
  вшанування пам’яті бійців, загиблих під
  час російсько-української війни, виховні
  години, тематичні бесіди про героїчні
  вчинки співвітчизників, які виступили на
  захист незалежності та територіальної
  цілісності України

  Протягом року

  Класні керівники груп

   

  11.

  Організувати виховні години по групах до
  Шевченківських днів

  Березень 2023

  Класні керівники груп

   

  12.

  Провести тематичну виховну годину до
  Дня героїв Небесної сотні

  20.02.23

  Класні керівники груп

   

  13.

  На заняттях із Захисту України протягом
  рок
  у приділяти увагу історії Збройних Сил
  України та патріотичним почуттям молоді

  Протягом року

  Викладач предмету Захист України

   

  14.

  Провести виховні години по групах до
  Дня Гідності та Свободи

  20.11-25.11.22

  Класні керівники груп

   

  15.

  Провести виховні години по групах до дня
  пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

   

  26.11.22

  Класні керівники груп, вчителі історії

   

  16.

  Організувати зустрічі з воїнами різного
  роду військ

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  17.

  Провести заходи, присвячені героїчним
  подвигам українських воїнів, боротьбі за
  територіальну цілісність і незалежність
  України:
  - до Дня пам’яті Героїв Крут;
  - до Дня українського добровольця

  29.01.2022

  Викладачі історії

   

  18.

  Здійснити анкетування студентів з метою
  визначення рівня обізнаності з проблеми
  тероризму та екстремістської діяльності

  Листопад-грудень 2022

  завідувач
  відділенням, класні
  керівники груп

   

  19.

  Забезпечити серед учасників освітнього
  процесу інформативно-роз′яснювальну та
  профілактичну роботу, спрямовану на
  неприйнятність тероризму та відмову від
  ідей використання терористичних методів
  для досягнення мети .

  Протягом року

  завідувач
  відділенням, класні
  керівники груп

   

  20.

  Відзначити історичні дати нашої
  держави з метою виховання у молоді
  поваги до духовної спадщини народу за
  історичним календарем


  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи,

  викладачі історії

   

  21.

  Підготувати і провести по групах виховні
  години до Дня української писемності та
  мови (за окремим планом)

  листопад

  Викладачі української мови та літератури

   

  22.

  Організувати та провести виховні години
  до
  80-річниці створення УПА

  жовтень

  Викладачі історії

   

  23.

  Проводити зі студентами історико
  краєзнавчі екскурсії по
  країні, місту (віртуально).

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, викладачі, класні керівники

   

  24.

  Провести виховні години по групах до
  Міжнародного Дня рідної мови

  Лютий 2023

  Класні керівники груп

   

  25.

  Планувати перегляди відеофільмів на військово-патріотичну тематику

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники

   

  26.

  Вивчати на лекціях і семінарах героїчну
  історію українського народу, його
  культуру та
  традиції.

   

  Протягом року

  Вчителі історії

   

  27.

  Провести виховні години до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

  4 червеня 2023

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  28.

  Проведення Дня Європи в коледжі

  Травень 2023

  Викладачі іноземної мови

   

  29.

  Реалізація виховних проєктів:
  - поезія народжена війною;
  - рушник єдності;
  - історія одної вишиванки

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, бібліотека

   

  30.

  Зустрічі колективу із особами, які
  перебували у полоні на тимчасово
  окупованих територіях, в рамках акції
  «Бранці Кремля”.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи

   

  IV. Превентивне та правове виховання.

  Мета: прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина; виховання поваги до
  Конституції, законів України, державних символів України; формування правової і політичної грамотності студента; розвиток відповідальності і самостійності; спонукання студентів до активної протидії правопорушенням, антигромадській позиції ; реалізація з
  аходів спрямованих на попередження злочинності

  1.

  Проводити виховні години по групах
  щодо протидії хабарництву, ловживанням
  і корупції в закладах освіти

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи

   

  2.

  Проводити тематичні лекції в межах
  вивчення предметів (дисциплін) «Історія
  України», «Основи правознавства»,
  «Філософія», “
  Громадянська освіта” спрямовані на отримання
  знань про роль Основного Закону в
  українському державотворенні
  згідно
  навчальних програм

  Протягом року

  Викладачі історії

   

  3.

  Провести цикл бесід на теми морально
  правового виховання, питань
  попередження правопорушень та
  злочинності серед студентів, зустрічі з
  представниками правоохоронних органів

  Протягом року

  Класні керівники груп

   

  4.

  Вести облік студентів, схильних до
  правопорушень та до пропусків занять без
  поважних причин

  Участь студентів коледжу у засіданнях
  студентського самоврядування коледжу.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, зав. віддііленнями

   

  5.

  Участь студентів коледжу у засіданнях
  студентського самоврядування коледжу

  Протягом року

  Члени студентського самоврядування коледжу

   

  6.

  Розмістити нормативні документи з
  виховної роботи на сайті коледжу

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи

   

  7.

  Проводити засідання комісії з
  профілактики правопорушень з метою
  запобігання девіантній поведінці,
  антисоціальним явищам, профілактики
  правопорушень серед студентів;
  запобігання негативного впливу
  інформації, яка містить елементи
  жорстокості, насильства, порнографії,
  пропаганди тютюнопаління, наркоманії,
  пияцтва, асоціальної поведінки .

  За окремим планом

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, зав. відділеннями

   

  8.

  Провести Місячник правових знань (за
  окремим планом).

  Березень 2023

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, викладач основ правознавства

   

  9.

  Проводити виховні години по групах з
  профілактики поширення ксенофобських і
  расистських проявів серед студентської
  молоді.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  10.

  Систематично проводити індивідуально
  профілактичну роботу зі студентами
  сиротами, позбавленими батьківського
  піклування та тими дітьми, що
  потребують психологічного та
  адміністративного захисту
  (ВПО , діти учасників бойових дій) .

  Протягом року, систематично

  Заступник директора з виховної роботи, психолог

   

  11.

  Проводити виховні години по групах
  спрямовані на профілактику торгівлі
  людьми (за окремим планом).

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  12.

  Провести бесіди та правовиховні години з
  нагоди Дня вшанування учасників
  бойових дій на території інших держа
  в.

  Лютий 2023

  класні керівники груп

   

  13.

  Інформувати студентів про стягнення за
  адміністративні порушення

  Протягом року

  Викладач основ правознавства

   

  V. Художньо-естетичне виховання
  Мета: оволодіння духовними і культурними надбаннями людства, українського народу;
  формування естетичних смаків і культури поведінки; організація змістовного дозвілля; розвиток
  естетичних потреб і почуттів, художніх здібностей і творчої діяльності; вироблення умінь
  примножувати культурно-мистецькі надбання народу, відчувати і відтворювати прекрасне у
  повсякденному житті.

  1.

  Формувати у студентів естетичні
  погляди, смаки, що ґрунтуються на
  найкращих надбаннях світової культури
  та українських народних традиціях.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, викладачі

   

  2.

  Проводити віртуальні екскурсії по
  історичних місцях
  України.

  Протягом року

  Класні керівники груп

   

  3.

  Організувати та провести мистецьку виставку Київських митців “Бонсай. Едем”

  Лютий 2023 року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  4.

  Підготувати і провести фотовиставку
  «
  Війна, очима студентів”

  Лютий 2023

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  5.

  Ознайомлювати студентів з шедеврами
  світового мистецтва (відвідування
  студентами театру, музеїв, художніх
  виставок- віртуальне відвідування.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  VI. Морально-етичне виховання
  Мета: утвердження моральних цінностей; формування високих моральних якостей; виховання
  культури поведінки як в коледжі, так і за його межами; становлення етики міжетнічних відносин
  та культури міжнаціональних стосунків; формування почуття власної гідності, честі, свободи,
  рівності, працелюбності, самодисципліни.

  1.

  Вивчати на заняттях морально-етичні
  проблеми, обговорення етичних проблем
  у студентських групах.

   

  Протягом року

  Заступнк директора з виховної роботи, викладачі

   

  2.

  Проводити виховні години з метою
  підвищення культури поведінки і
  спілкування студентів:
  - «Зовнішній вигляд та культура
  поведінки студентів»;
  - «Коли тебе зрадив друг»;
  - «У країні добрих і ввічливих людей»;
  - «Косметика – в міру»;
  - «Мистецтво говорити”
  (Інші теми за вибором )

  Протягом року

  Класні керівники груп

   

  3.

  Проводити круглі столи та ділові ігри з
  проблем етики спілкування та
  етикету.

   

  Протягом року

  Викладачі, практичний психолог

   

  4.

  Проводити тематичні години до Дня
  людей похилого віку та Дня ветерана

  Жовтень 2022

  Класні керівники груп

   

  5.

  Проводити анкетування та співбесіди
  студентів з практичним психологом
  коледжу.

  Протягом року

  Практичний психолог

   

  6.

  Організувати перегляд відеофільмів на
  теми моралі, етики та естетик
  и.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  7.

  Залучати студентів до волонтерського
  руху, встановлення контактів з
  громадськими організаціями міста, зі
  службою соціального захисту міського
  виконавчого комітету.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  8.

  Проводити виховні години по групах до
  Міжнародного дня людей похилого віку
  (провідування ветеранів-викладачів, надання допомоги, участь у міських заходах).

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  VІI. Трудове виховання
  Мета: формування особистості, яка свідомо та творчо ставиться до праці в умовах ринкової
  економіки; розвиток ділових якостей особистості, організованості, дисциплінованості, умінь
  самостійно та ефективно працювати.

  1.

  Формувати у студентів працелюбність,
  риси умілого господаря, що володіє
  відповідними навичками та вміннями,
  проф. майстерністю на основі сучасних
  знань про ринкову економіку

  постійно

  викладачі

   

  2.

  Залучати студентів до науково-технічної
  творчості та винахідництва

  постійно

  викладачі

   

  VІІI. Фізичне виховання та утвердження здорового способу життя
  Мета: виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя; фізичне,психічне та духовне загартування; формування фізичних здібностей студента, зміцненняйого здоров’я, прагнення до гармонії тіла і духу, людини і природи; змістовна організація дозвілля, залучення до фізичної культури і спорту всіх студентів; формування потреби у безпечній поведінці, протидія та запобігання негативним звичкам, профілактика захворювань.

   

   

  1.

  Проводити широку роз’яснювальну і
  ознайомчу роботу з питань фізичної
  культури і спорту, здорового способу
  життя.

  Протягом року

  заст. директора з
  виховної роботи,
  викладачі фізичного
  виховання, класні
  керівники

   

  2.

  Провести День здоров’я для викладачів та
  студенті
  в.

  квітень-травень

  Викладачі фізичного виховання

   

  3.

  Провести цикл бесід з питань
  попередження наркоманії та СНІДу

  За планом класних керівників груп

  Класні керівники груп

   

  4.

  Проводити бесіди з питань правильного
  здорового харчування, уникнення
  простудних та інфекційних захворювань,
  загартування то
  що

  Протягом року

  заст. директора з
  виховної роботи,
  викладачі фізичного
  виховання, класні
  керівники

   

  5.

  Організувати роботу спортивних
  майданчиків та спортзалу коледжу у
  позаурочний час

  постійно

  викладачі фізичного
  виховання

   

  6.

  Провести виховні години по групах до
  Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу
  (за окремим планом).

  Грудень 2022

  Класні керівники груп

   

  7.

  Проводити лекції-тренінги з тем:

  - правла поведінки в умовах надзвичайної ситуації воєнного характеру;

  - воєнний стан, надзвичайна ситуація — заборони та обмеження;

  - що таке “тривожна валіза”, як підготувати, що покласти;

  - як діяти в умовах хімічної атаки;

  - що робити, якщо виявлено підозрілий або вибухонебезпечний предмет;

  - надання першої медичної допомоги

  Протягом року

  викладачі фізичного
  виховання, класні керівники груп

   

  8.

  Провести виховні години по групах до
  Всесвітнього дня боротьби з
  туберкульозом

  Квітень 2023

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  9.

  Знайомити студентів з історією
  спортивного руху, з видатними
  досягненнями українських спортсменів, зі
  спортивними тради
  ціями

  Протягом року

  викладачі фізичного
  виховання

   

  10.

  Провести санітарно-гігієнічне навчання
  для студентів груп нового набору на теми:
  - Венеричні захворювання та гігієна
  статевого життя;
  - Особиста гігієна;
  - Про фізичне тренування;
  - Режим праці і відпочинку

  Протягом року

  заст. директора з
  виховної роботи,
  класні керівники
  груп,
  викладачі фіз.
  виховання

   

  11.

  Проведення змагань з військово
  прикладних видів спорту
  ( по завершенню військового стану)

  Протягом року

  викладачі фіз.
  виховання, класні
  керівники груп,
  викладачі предмету
  «Захист України»

   

  ІX. Екологічне виховання
  Мета: формування основ глобального екологічного мислення та екологічної культури особистості,
  почуття відповідальності за природу як національне багатство; залучення студентів до активної
  природоохоронної діяльності, оволодіння знаннями та практичними вміннями раціонального
  природокористування.

  1.

  Порушувати актуальні екологічні питання
  під час проведення лекцій, практичних та
  семінарських занять

  Протягом року

  викладачі біології і
  екології

   

  2.

  Залучення студентів до заходів з
  озеленення території коледжу
  ( після завершення військових дій))

  Протягом року

  Заступник директора з АГР

   

  3.

  Організовувати та проводити походи по
  рідному краю з метою ознайомлення
  студентів з визначними пам’ятками
  краю
  (по завершенню військових дій).

  постійно

  Викладачі, класні
  керівники груп

   

  4.

  Організувати роботу по забезпеченню
  чистоти і порядку на території коледжу
  ( по завершенню військових дій).

  Протягом року

  Заступник директора з АГР

   

  5.

  Залучати студентів до озеленення
  території навчального закладу,
  міста Дружківка

  Протягом року

  Заступник директора з АГР, викладачі

   

  6.

  Провести Тиждень екології (за окремим
  планом)
  .

  Квітень 2023

  заст. директора з
  виховної роботи,
  викладачі біології та
  екології

   

  7.

  Провести виховні години по групах з
  відзначення Дня вшанування учасників
  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

  Квітень 2023

  заст. директора з
  виховної роботи,
  викладачі біології та
  екології

   

  Х. Сімейно-родинне виховання
  Мета: підготовка студентів до сімейного життя, родинних відносин; залучення батьків до спільного виховання студентів; виховання у студентів загальнолюдських норм поведінки у стосунках юнаків та дівчат, якостей сім’янина.

  1.

  В планах роботи керівників груп
  передбачити виховні години та проводити
  роботу серед студентів, що сприятиме
  вихованню фізично та морально здорової
  людини; знайомити студентів з
  законодавством про шлюб та сім’ю, з
  основами етики та психології сімейного
  життя.

  Протягом року

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

   

  2.

  Організовувати семінари, «круглі столи»,
  бесіди, конференції з проблем культури,
  поведінки, відносин в сім’ї, зустрічі з
  гінекологом, психологом у навчальних
  групах на теми сімейно-родинного виховання .

  Протягом року

  Класні керівники груп, психолог

   

  3.

  Індивідуальна робота зі студентами та їх
  батьками:
  на рівні керівника групи
  на рівні зав. відділення
  на рівні заступника директора

  За запитом

  класні керівники
  груп,
  зав. відділень
  заст. директора

   

  4.

  Індивідуальна робота з опікунами
  пільгових категорій
  студентів.

  систематично

  Заступник директора з виховної роботи

   

  5.

  Організувати інформованість батьків з
  питань успішності і відвідування
  студентами занять.

  постійно

  Заступник директора, класні керівники груп

   

  ХI. Профорієнтаційне виховання
  Мета: виховання працелюбної особистості; формування відповідних навичок та вмінь, професійної майстерності; прищеплення любові до праці та обраної професії; формування свідомого та відповідального ставлення до навчання, оволодіння професією; підготовка до життя в умовах ринкової економіки та конкуренції; мотивація до ознайомлення з професійними новаціями

  1.

  Організовувати Дні відкритих дверей для
  майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

  Двічі на рік

  адміністрація,
  секретар
  приймальної
  комісії, зав.
  відділеннями

   

  2.

  Проводити тематичні години, круглі столи
  про значущість та актуальність професії
  та нові досягнення в галузі

  Протягом року

  викладачі
  спецдисциплін

   

  3.

  Організовувати зустрічі студентів з
  випускниками коледжу

  Протягом року

  викладачі
  спецдисциплін

   

  4.

  Тематичні виховні години для студентів
  випускних груп на тему: «Законодавчо
  нормативна база в галузі
  працевлаштування випускн
  иків

  Протягом року

  помічник директора
  з кадрових питань,
  викладачі основ
  правознаства

   

  5.

  Бесіди, тренінги, зустрічі з фахівцями,
  присвячені обговоренню проблем
  сучасного ринку праці, вимог до
  особистісних та професійних якостей
  молодого фахівця, формування лідерських
  якостей молоді

  Протягом року

  заступник директора
  з навчально
  виробничої роботи,
  практичний психолог

   


  Заступник директора з виховної роботи А.А.Солоділова

   

   

  ЗАХОДИ
  щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання

  в комунальному закладі фахової передвищої освіти ВСП Дружківський фаховий коледж ДДМА

   

  Zaxodi

   

  з/п

  Назва заходу

  Строк виконання

  Відповідальні за виконання

  2.3

  2.4.

  Здійснення інформаційно-пошукової, науково-
  дослідницької та освітньо-просвітницької роботи, яка передбачає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України, включно з проведенням фотовиставок, дискусій, круглих столів із застосуванням регіональних традицій, свідчень усної історії національно-визвольної боротьби українського народу.
  Проведення тижнів правової освіти, верховенства права. Нетерпимості до корупції, спрямованих на розвиток у студентів почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця у суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків.

   

  Постійно

  постійно

  зас. директора з виховної роботи

  , класні керівники груп, викладачі історії

  зас.директора з виховної роботи, викладач основ правознавства

  2.5

  Постійно поповнення бібліотеки коледжу літературою , спрямованою на вивчення історії, права,громадянської освіти та кращих творів сучасної української літератури.

  постійно

  Зас.директора з виховної роботи,

  завідувач бібліотекою

  2.6.

  Проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних
  заходів, що сприяють національно-патріотичному
  вихованню здобувачів освіти. Участь студентів у військово-патріотичної грі “Сокіл”( “Джура”).

  2022-2025

  Вчителі фізкультури

  2.7.

  Внести зміни (згідно нормативних документів) в
  навчальні програми ряду предметів (історія, світова
  література, «Захист України»).

  2022

  Голови ЦК, викладачі даних предметів

  3. Зміст та форми національно-патріотичного виховання

  3.1

  Проведення виховних годин у формі:
  - зустрічей з волонтерами, учасниками
  антитерористичної операції (далі – АТО), операції
  об’єднаних сил (далі – ООС) та війни, яку
  російська федерація розв’язала і веде проти
  України;
  - лекцій-бесід, у тому числі із залученням
  представників громадських об’єднань, щодо
  необхідності дотримання у повсякденному житті
  демократичних принципів;
  - залучення учасників освітнього процесу до
  волонтерської роботи.

  постійно

  зас. директора з виховної роботи

  , класні керівники груп, викладачі

  3.2

  Проведення фізкультурно-патріотичних змагань
  «Козацькі забави»

  2022-2025

  Керівник фізичного
  виховання,
  викладачі предмету «Захист
  України», класні керівники груп

  3.3.

  Сприяння екскурсійній діяльності здобувачів освіти
  (відвідування визначних історичних місць,
  ознайомлення з пам’ятками української історії та
  культури різних регіонів України).

  постійно

  Заступник директора з
  виховної роботи,класні керівники груп

  3.4.

  Активізація практики волонтерської роботи здобувачів освіти.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, викладачі

  3.5.

  Проведення освітньо- виховних, інформаційно-
  просвітницьких, культурно-мистецьких заходів з
  національно-патріотичного виховання у закладі освіти.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, викладачі

  3.6.

  Проведення виставок плакатів, фоторепортажів, творчих робіт на патріотичну тематику

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп, викладачі

  4.Організація інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання

  4.1

  Проведення спеціальних занять, конкурсів з відзначення Дня української писемності та мови.

  Щорічно до 9 листопада

  Викладачі української мови та літератури, бібліотекарі

  4.2

  Проведення місячника бібліотеки «Виховуємо
  громадянина – патріота України».

  щорічно

  Завідувач бібліотеки

  4.3

  Вивчення найкращого педагогічного досвіду з національно-патріотичного виховання, планування і проходження курсів з цього питання.

  щорічно

  Педагогічні працівники закладу

  5. Організація науково-дослідної та методичної роботи у сфері національно-патріотичного виховання

  5.1.

  Проведення майстер-класів, круглих столів, інформаційних годин із залученням фахівців культури, громадських організацій з метою покращення якості проведення виховних
  заходів класними керівниками, викладачами,
  адміністрацією коледжу.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи

  6. Військово-патріотичне виховання

  6.1

  Проведення спартакіади з військово- прикладних видів спорту серед груп коледжу.

  щорічно

  Викладач предмету «Захист
  України».
  Керівник фізичного
  виховання
  Класні керівники
  навчальних груп.

  6.2.

  Систематичне оновлення тематичних стендів для
  кабінету предмета «Захист України» з урахуванням
  типового переліку та найновіших зразків видів зброї та воєнних стратегій вітчизняної розробки.

  постійно

  Викладач предмету “Захист України”

  6.3.

  Здійснення перевірки обладнання приміщень для
  захисту від військових дій.

  щорічно

  Директор, заступник директора з АГР

  6.4.

  Проведення заходів з виховної роботи серед студентів коледжу щодо їх готовності стати на захист незалежності й територіальної цілісності України та подальшої служби в військах Збройних Сил України через проведення тематичних конкурсів, вікторин, змагань.

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, викладачі предметів “Захист України”, фізичного виховання, класні керівники груп

  6.5.

  Залучення військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО та ООС, учасників бойових дій російсько-української війни до проведення навчальних занять із початкової військової підготовки.

  постійно

  Викладач предмету
  «Захист України».

  6.6.

  Організація тренувальних зборів юнаків на базі
  військових частин (полігонів).

  щорічно

  Викладач предмету
  «Захист України».

  6.7.

  Брати участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій
  військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

  постійно

  Викладач предмету
  «Захист України».

  6.8

  Брати участь у безстрокових акціях «Ми разом»,
  спрямованих на допомогу пораненим військовим,
  благодійної акції «З вірою в серці», спрямованої на
  підтримку захисників нашої країни, їхніх дітей та
  родини, медичних працівників і волонтерів, які
  працюють в зоні бойових дій; мітингу-реквієму на
  вшанування Героїв Небесної Сотні; зустрічей з воїнами АТО та ООС «В родинному колі».

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

  6.9

  Проведення тематичних заходів, присвячених героїчним
  подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну
  цілісність і незалежність України:
  - до Дня пам’яті Героїв Крут;
  - до Дня Героїв Небесної Сотні;
  - до Дня українського добровольця;
  - до Дня захисника України;
  - до Дня Гідності та Свободи.

  Щорічно

  29 січня
  20 лютого
  14 березня
  14 жовтня
  21 листопада

  Заступник директора з виховної роботи, класні керівники груп

  7.

  Планувати і організовувати зустрічі колективу із особами, які перебували у полоні на тимчасово окупованих територіях, в рамках акції «Бранці Кремля».

  постійно

  Заступник директора з виховної роботи

  В.о директора коледжу В.П. Баштовий

  Attachments:
  Download this file (заходи з нац-патріотичного виховання коледжу .odt)Виховні заходи[ ]23 kB9 Downloads
  Download this file (План виховної роботи коледжу на 22.23 н.р переробленоodt.odt)Виховний план[ ]33 kB10 Downloads
  Подробнее...

  19 жовтня 2022

  День захисників і захисниць України та 80-річчя Української повстанської армії

  UPA

   

  Attachments:
  Download this file (Презентація УПА.pdf)Презентація до Дня захисників і захисниць України[День захисників і захисниць України та 80-річчя Української повстанської армії]1528 kB22 Downloads
  Подробнее...

  Powerd by Bloogie