

День Відкритих Дверей
ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.
Відповіді на запитання, основні дати вступу.
Переглянути
День Відкритих Дверей
ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.
Відповіді на запитання, основні дати вступу.
Переглянути«Національна гвардія: Честь + Мужність + Закон»
Щорічно 26 березня, починаючи з 2015 року, відзначається День Національної гвардії України.
Сучасна Національна гвардія України- підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохоронні функції,була створена 12-го березня 2014-го рокуЗаконом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, які стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії нашої країни.
Україна − унітарна держава. Єдність багатонаціонального українського суспільства, повага прав і свобод людини, дотримання законності та правопорядку, традиції активних і здорових народних ініціатив − запорука життя і процвітання держави, її цінності та національна ідея.На захист цих цінностей і покликана еліта українського суспільства − Національна гвардія України.
З нагоди свята в бібліотеці ім. А.П. Чехова для студентів групи ТОМТОР20було проведенозахід «Національна гвардія: Честь + Мужність + Закон».
Завідувачка бібліотеки Зуб Галина познайомила відвідувачів з історією створення Національної гвардії України, розповіла про діяльність її підрозділів на захисті незалежності нашої держави. Студенти подивилися документальні стрічки про службу в лавах Національної гвардії, про тренування бійців, про навчальні заклади, де навчаються майбутні гвардійці.
В цілому захід сприяв вихованню у молоді найкращих якостей справжнього громадянина, головними з яких є патріотична самосвідомість, громадянська відповідальність і мужність, суспільна ініціативність і активність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її, підносити її міжнародний авторитет.
«Гімн України: перше виконання»
10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну, одного з головних символів держави. Цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна».Цей вірш сподобався композитору Михайлу Вербицькому,він поклав його на музику.
У різні періоди історії цей твір використовувався як національний гімн в Українській та Західноукраїнській Народних Республіках, у Гетьманаті та Карпатській Україні.
Лише через рік після проголошення незалежності України (у 1992 році) пісня «Ще не вмерла Україна» стала Державним Гімном нашої держави. У 1996 році вона потрапилав Конституцію України, а 2003 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний Гімн України», змінивши перший рядок оригіналу «Ще не вмерла Україна» на «Ще не вмерла України і слава, і воля…».
З нагоди Дня Державного Гімну України студенти групи ОВ19 відвідали бібліотеку ім. А.П.Чехова, де було проведено час пам'яті «Гімн України: перше виконання». Студенти дізналися про історію створення гімну України, подивилися відеоролики, здійснили віртуальну подорож на батьківщину композитора Михайла Вербицького, який створив цю дорогу і незабутню для серця кожного українця мелодію. Наприкінці заходу студенти з гордістю, поклавши руку на серце, виконали Гімн України.
Події лютого - березня 2014 року в Криму та на Донбасі перетворилися на болючу кровоточиву рану на тілі України. Як відбувалася окупація Криму? Як намагалися чинити опір українські патріоти?Про це згадували студенти під час зустрічі з Віталієм Пилипенком, який добровольцем пішов захищати Україну(https://vchasnoua.com/articles/68876-my-buly-hotovi-na-vse-aby-pomstytysia-za-smert-khloptsiv-istoriia-dobrovoltsia-iakyi-poviazav-svoie-zhyttia-z-donbasom). Саме добровольці у важкий для держави час першими виступили на її захист, та не дали ворогу можливість здійснити «кримський сценарій» на Сході та Півдні.
ЮВІЛЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я».
Леся Українка
25 лютого 2021 року виповнилося 150 років з дня народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей української літератури, творчість якої облетіла весь світ та перекладена десятками мов.
Понад століття Леся Українка залишається потужним амбасадором української культури у світі. Довкола її робіт, пам’ятних місць та річниць єднається багато поколінь українців. Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка, піонерка українського феміністичного руху, співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
У ювілейний 2021 рік в Україні та за її межами відбуваються святкові заходи ,а саме : літературні дискусії, конкурси перекладачів та читання відео поезій. Українські громади в Індії, Данії , Японії, конгрес українців в Канаді, Естонії разом з Україною святкували ювілей Лесі Українки.
Бібліотека Дружківського професійного коледжу теж прийняла участь у святкуванні ювілею видатної письменниці. Студенти групи ІПЗ20 прийняли участь у літературній годині.
Перш за все звучало Лесино слово, бо воно сучасне. У читальному залі відбувся перегляд записів прочитань творів Лесі Українки відомими людьми, а також бібліотекарями були наведені цікаві факти біографії, творчої спадщини, громадської діяльності Лесі Українки. Студенти переглянули відеофільми про становлення відомої поетеси, риси характеру та почули сучасну розповідь про її особисте життя.
Завершилося свято вікториною «Дорога до Лесі», яка присвячена творчій спадщині Лесі Українки. Студенти активно приймали участь у конкурсі-вікторині. Переможці отримали заохочувальні призи.
https://www.facebook.com/dtddma/posts/2812880615695717
Powerd by Bloogie