Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2022 (15)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (31)
 • 2018 (36)
 • 2017 (26)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • 2021

  16 грудня 2021

  Мова єднає націю

  lang
  Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ в єдине ціле.

  Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

  Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають державне свято - День української писемності та мови.

  Традиційно до свята в державі проводиться радіодиктант національної єдності – щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Диктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови.

  Текст радіодиктанту-2021 під назвою «Слідом за пам’яттю» написав і диктував письменник Юрій Андрухович.

  9 листопада студенти та викладачі коледжу взяли онлайн участь у написанні XXІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності з метою з’ясувати, чи добре вони знають українську мову, та показати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

  Також у цей день було відкрито ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, в якому кожного року беруть участь наші студенти.

  Цього року вдруге буде проходити і мовний марафон імені Петра Яцика, який об’єднує учнівську та студентську спільноту.

  В рамках відзначення Дня української писемності та мови в коледжі був проведений І (вишівський) етап ХІІ Міжнародного мовно–літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Четверо наших студентів потрапили до ІІ (обласного) етапу конкурсу. Минулого року студентка групи ЕП20 Ладник Ганна (викладач Гашута М.О.) посіла перше місце в обласному етапі конкурсу.

  Студенти І та ІІ курсів взяли участь у Всеукраїнських дистанційних олімпіадах з української мови і літератури.

  Протягом святкового тижня викладачі української мови Гашута М.О. та Шишкова О.Г. за допомогою дистанційних технологій проводили на своїх заняттях різноманітні заходи у вигляді веб-квестів, вікторин, мовознавчих ігор тощо.

  Cтуденти дуже активно долучалися до численних заходів, виявляючи бажання вивчати і пропагувати українську мову, формувати імідж сучасного патріота України.

  Молодь розуміє, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

  І наостанок, звертаємося до всіх із закликом: любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

  lang2

  Подробнее...

  15 грудня 2021

  Відкритість прийняття рішень і провадження діяльності у сфері фахової передвищої освіти

  Інформація згідно статті 79 

  1) установчі документи закладу фахової передвищої освіти;

  2) ліцензії на провадження освітньої діяльності;

  3) сертифікати про акредитацію освітньо-професійних програм;

  4) структуру та органи управління закладу фахової передвищої освіти;

  5) кадровий склад закладу фахової передвищої освіти згідно з ліцензійними умовами;

  6) освітні та освітньо-професійні програми, що реалізуються в закладі фахової передвищої освіти, та перелік освітніх компонентів, передбачених відповідною програмою;

  7) інформацію про ліцензований обсяг закладу фахової передвищої освіти за кожною спеціальністю;

  8) інформацію про мову (мови) освітнього процесу;

  9) інформацію про наявність вакантних посад, порядок їх заміщення;

  10) інформацію про наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання;

  11) результати моніторингу якості освіти;

  12) перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;

  13) іншу інформацію, що оприлюднюється за рішенням закладу фахової передвищої освіти або на вимогу законодавства.

  Подробнее...

  20 жовтня 2021

  Козацькому роду нема переводу

  «…Душу й тіло ми положим

  за нашу свободу,

  І покажем, що ми, браття,

  козацького роду…»

  Щороку14 жовтня  в Україні відзначається День Українського козацтва.

  Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

  Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч художніх творів, наукових книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, який захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї  нашого народу.

  12 жовтня 2021 року,  напередодні свята українського козацтва, в Дружківському фаховому коледжі ДДМА відбувся інтелектуальний конкурс  «Чи козацького ти роду?», який провели викладачі Шишкова Ольга та Гашута Маргарита. У нелегкій боротьбі за звання найкращого знавця духовних цінностей, культури та історії українського козацтвазмагалися команда групи ЗВ21 під назвою «Козацька рада» (капітанГрязнов Іван)та команда групи ІПЗ21 під назвою  «Козацька воля» (капітан Чубенко Олександр). Конкурс складався з окремих конкурсних завдань. Учасники команд відповідали на складні питання з історії козацтва, швидко перекладали слова з української мови на російську в конкурсі «ГомонілаСіч», легко впізнавали українських гетьманів за їх портретами. Всім присутнім підняв настрій музичний конкурс «Вгадай козацьку пісню».

  За результатами всіх конкурсних завдань з невеликим відривом перемоглакоманда «Козацька воля». Команда «Козацька рада» зайняла почесне друге місце. Команди були нагороджені солодкими призами.

  Студенти нашого коледжу виявилися справжніми знавцями історії козацтва, які пишаються своєю країною, і тому гідні називатися нащадками славних козаків.

   

  kozak1kozak2

  Подробнее...

  18 жовтня 2021

  День захисників і захисниць України

  14 жовтня було насичене дуже важливими для українців святами. Студенти коледжу привітали військових з Днем захисників і захисниць України та вшанували тих, хто загинів за незалежність нашої країни.

  photo 14oct 1  photo 14oct 3 photo 14oct 2

   

  У кожному з нас тече кров наших предків – вільних і незалежних козаків. Свою козацьку силу, міць та волю до перемоги продемонстрували сучасні юні козаки під час змагань з кросфіту. А який козак не любить смачно поїсти? До Дня українського козацтва студенти гуртожитку коледжу влаштували смачне свято національної кухні.

  Подробнее...

  08 жовтня 2021

  Цей дивосвіт - Бібліотека

  Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу.
   Лейбніц Г.

  У бібліотеці коледжу постійно проходить безліч цікавих заходів до різноманітних визначних дат.

  pic2 A
  Але в цей день свято стосувалось безпосередньо бібліотеки та ії працівників - Цапенко Вікторії та Соколенко Тетяни. Вдвох святкувати сумно, тому до читальної зали гостинно запросили групи ЗВ-21 та ТОМТОР - 21.


  Виявилось, що бібліотеки теж бувають іменинниками. Президент України Леонід Кучма своїм Указом оголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек.


  На святі студенти отримали багато інформації про появу перших бібліотек, про шлях, який пройшла книга з сивої давнини до наших днів. Оскільки у сучасної молоді ставлення до книги, м’яко кажучи, неоднозначне, бібліотекарі підготували мотиваційні ролики про важливість читання. Зацікавила гостей свята виставка старовинних книг «Скарбниці духовної культури».


  Особливу увагу студентів привернуло відео про незвичайні бібліотеки світу – бібліотеку з космосу в Італії, «полицю з книгами» зі США, бібліотеку – вігвам з Нідерландів. Родзинкою зустрічі стали конкурси «Ерудит», «Продовжи прислів’я» та розгадування кросвордів.


  Хочеться вірити, що заклик Великого Кобзаря «Учіться, брати мої,Думайте,читайте…» не залишить байдужим сучасну молодь!

  pic3 A

  Подробнее...

  04 жовтня 2021

  Чемпіонат Донецької області з футболу

  З 29 по 30 вересня на стадіоні «Локомотив» в місті Слов’янськ відбувся чемпіонат Донецької області з футболу серед студентів закладів фахової передвищої освіти. В змаганнях взяли участь чотири команди юнаків з Краматорську, Дружківки, Красногоровки та Слов’янську.

   

  futbol1

    futbol2 futbol3

  За результатами двох змагальних днів переможцями стали студенти ВСП «Донецький фаховий коледж» ЛНАУ із Красногоровки, срібні нагороди виборола команда ВСП «Дружківський фаховий коледж ДДМА», третіми стали юнаки з ВСП «Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу ДДМА».

  Кращим нападником було визнано Руслана Фурсова (ЗВТОМТОР-18). Підготував команду керівник фізичного виховання ВСП «Дружківський фаховий коледж ДДМА» Геннадій Поворознюк.


  Вітаємо юнаків з високими спортивними досягненнями, бажаємо подальших успіхів у навчанні та спорті.

  Подробнее...

  30 вересня 2021

  III відкритий заводський туристичний зліт присвячений Дню машинобудівника

  25-26 вересня на території бази відпочинку «Алмаз» відбувся III відкритий заводський туристичний зліт присвячений Дню машинобудівника.

  Голова ГО «Союз молоді «Вперед у майбутнє», голова молодіжної організації «Корум Дружківський машинобудівний завод» Юлія Борисова та головний суддя туристичного зльоту Віктор Квітко підготували для учасників змагань дуже цікаві перешкоди.

  Студентська команда коледжу за участю Курицького Олексія (4 курс), Ткачука Данила (2 курс), Бондарева Данила (3 курс), Шебанова Микити (2 курс), Дроневої Валерії (2 курс), Пихті Єгора (1 курс) взяли участь у змаганнях. Не дивлячись на те, що це був їх перший подібний досвід, вони стійко пройшли всі перепони і вчасно дісталися фінішу.

  photo 2021 09 30 13 59 23 photo 2021 09 30 13 59 44 photo 2021 09 30 13 59 53 photo 2021 09 30 14 00 18

  Яскраво, позитивно, насичено пройшли ці два дні. Студенти багато чому навчилися у досвідчених туристів-заводчан та планують брати участь у змаганнях у наступному році.

  Подробнее...

  24 вересня 2021

  Готуємося до Дня захисника України та до Дня козацтва

  24 вересня 2021 року студенти Відокремленого структурного підрозділу «Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії» разом з Народним героєм України Анатолієм Даниловичем Водолазьським висадили тюльпани біля пам’ятного знака Героям, що загинули в боротьбі за незалежність України. Цей знак знаходиться біля Дружківського військомата і через деякий час на цьому місці буде встановлений пам’ятник. До речі студенти, викладачі і працівники коледжу прийняли активну участь у збиранні коштів на пам’ятник.

   p2 p3 p4

  Адміністрація коледжу в особі директора Баштового Віктора Павловича та педагогічний колектив постійно допомагає Анатолію Даниловичу в його волонтерській роботі, бо патріотичному вихованню молоді в навчальному закладі приділяється багато уваги.

  Хлопці, разом з викладачем коледжу Крьока Світланою Вікторівною, розбили клумби, перекопали та розволочили землю, а потім висадили близько двохсот тюльпанів. Тепер будемо сподіватися на м’яку зиму і будемо чекати весну, щоб побачити результати своєї праці.

      

  Дякуємо військомату за допомогу!

   

  p5p1

  Подробнее...

  15 вересня 2021

  Моя країна –Україна! 30- та річниця незалежності

  Все в житті людини буває в перший раз. Перші кроки, перше слово, перший дзвоник у школі, перший поцілунок, нові знайомства, подорожі… Такі події запам’ятовуються на все життя,часто визначаючи подальшу долю людини.
  Не менш важливі і перші кроки у доросле життя. Саме такі кроки роблять випускники шкіл, обираючи свій подальший шлях.

   viber 2021 09 15 09 50 18

     

  firstLesson3

        Щороку близько ста молодих людей переступають поріг нашого коледжу. Приходять ті, хто розуміє, що отримає якісну фахову освіту, зможе (за бажанням) продовжити навчання у ВНЗах України, здобуде професію, а отже, і впевненість у завтрашньому дні.

         Традиційне перше заняття, присвячене 30-річчю незалежності України, для першокурсників спеціальностей «Зварювальне виробництво» та «Інженерія програмного забезпечення» було проведено у читальній залі бібліотеки коледжу.

          У вітальному слові завідувачка бібліотеки Цапенко Вікторія наголосила на тому, що ідея суверенітету - це ідея загальнолюдська, тому вона вічна і незнищенна. І здобуття суверенітету - це лише перший крок у досягненні суспільного прогресу і добробуту народу.

         Протягом виховної години студенти зрозуміли, що меседж «Україна починається з тебе!» - не порожній звук, що подальші кроки у розбудові держави робити саме їм, вчорашнім школярам.

         Звичайно, розглядом серйозних тем і проблем на занятті не обмежились.

  Куратори груп Гашута М.О. та Шишкова О.Г підготували безліч цікавинок: від перегляду відео про досягнення українців  до справжніх театральних виступів. А солодкі призи за правильні відповіді під час вікторини «Чи знаю я Україну?» ще більше підігрівали інтерес хлопців та дівчат.

   

  Успіху вам,майбутні розбудовники України!

  А нам, дорослим, варто памятати мудрі слова Святослава Вакарчука: «Не дивіться на Україну,як на землю своїх батьків. Дивіться на неї,як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни…»

  Подробнее...

  31 липня 2021

  Наказ про зарахування

  Nakaz 31.07.2021

  Attachments:
  Download this file (НаказЗарахування_31.07.2021time11.01.pdf)Наказ про зарахування[ ]428 kB160 Downloads
  Подробнее...

  Powerd by Bloogie