Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2023 (3)
 • 2022 (19)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (31)
 • 2018 (36)
 • 2017 (26)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • вересня 2019

  26 вересня 2019

  Прапор «Труханівської січі» майорить над Дружківкою

  Прапор «Труханівської січі» майорить над Дружківкою.

  24 вересня студенти групи ОВ-19 Дружківського технікуму ДДМА, разом з класним керівником Крьока Світланою Вікторівною та Народним Героєм України Водолазським Анатолієм Даниловичем відвідали Музей спротиву українського Донбасу окупаційним режимам «Дружківська катівня». Музей був відкритий 5 липня 2019 року у п’яту річницю визволення Дружківки від «новороських» колоборантів. Велику допомогу у підготовці до відкриття музею, надала Громадська організація «Коло-медія» на чолі з паном Миколою Бондарем та Інститут національної пам’яті України.

  Студенти Дружківського технікуму ДДМА приймали активну участь у підготовці до відкриття: допомагали пані Олені Івановій в складанні технічної документації на будівлю, проводили виміри будинку, брали участь у прибиранні території.

  Радіоаматори Дружківки допомогли з експонатами до кімнати, що відображає кімнату слідчого, де вівся допит Олекси Тихого. В липні вони знайшли друкарську машинку тих часів, а 24 вересня 2019 року, музею був переданий портативний магнітофон.

  Екскурсію для студентів провів Голова Дружківського осередку Національної спілки краєзнавців України, викладач Дружківського технікуму ДДМА – Качур Володимир Васильович. Він трохи нагадав історію Дружківки, зупинився на старих будівлях міста, однією з яких і є частина музею. В різні роки, в камери цієї катівні кидали патріотів України, яких переслідували за політичні погляди. 1918-1920 роки, період сталінських репресій, німецька окупація, хрущьовська відлига, брежнєвський застій та новороські відморозки зразка 2014 року… Камери ніколи не були пустими. Тут допитували наших земляків: Олексу Тихого, Василя Зандера, Анатолія Водолазського. В 2014 році, в катівню міг попасти любий пересічний громадянин, який не підтримував ідею «русского мира».

  Студенти, які вступили до технікуму влітку 2019 року, дуже уважно слухали Володимира Васильовича, задавали запитання, бо під час російської окупації вони були ще дітьми. А коли спустилися до підвалу, то по спинам пройшов холодок і декому було дуже страшно.

  Дорослі мешканці Дружківки можуть сказати, що молоді це не потрібно. Але це сучасна історія нашого міста і нашої країни. Хочу нагадати фразу: «Нація, яка забуває минуле, не має майбутнього». Патріотичним вихованням молоді треба обов’язково займатися, щоб не повторилися події 20-сторіччя і чотирнадцятого року.

  Хочеться виразити подяку Качуру Володимиру Васильовичу за змістовну і цікаву екскурсію. Подяку Департаменту поліції охорони в Донецькій області, Українському інституту   національної пам’яті, Громадській Організації «Всеукраїнське Об’єднання «Коло-медіа – Труханівська Січ» за сприяння і допомогу у відкритті і функціонуванні Музею спротиву українського Донбасу окупаційним режимам «Дружківська катівня».

  MyCollages

  Подробнее...

  03 вересня 2019

  Я – громадянин України!

  Я – громадянин України.

  Я - громадянин своєї держави. Під такою значущою назвою пройшов перший урок у Дружківському технікумі ДДМА.

  Студенти та викладачі розглянули загальноприйняту термінологію про громадян та громадськість (їх можна знайти у будь-якому посібнику). Якщо висловлюватися простою мовою, то поняттям «громадянин» можна змалювати людину з певною громадянською позицією, відчуттям гордості за свою країну та бажанням зробити її кращою, не жаліючись на недоречні обставини, а докладаючи особистих зусиль.

  Ми знову обговорили державну символіку нашої країни, де вона зустрічається, яким має бути ставлення до знаків держави.

  Герб, гімн та прапор України символізують гідність українців, віру у свободу, славу і волю. Їх слід поважати, як самих себе, оскільки державна символіка – це і є наша сутність. Де людина розміщує або змальовує прапор своєї держави – там і її душа.

  Чим же займається справжній громадянин? Яким він має бути? Що може зробити для країни, щоб вона розквітала?

  На ці питання відповіли самі студенти. Вони виконали проекти та віднайшли закінчення до фази: «Я – громадянин України. Я пишаюсь тим, що…»

  Я пишаюсь тим, що…

  -          Україна отримала перемоги на боксерському рингу;

  -          Ми маємо плодючі чорноземи;

  -          У нас багата культура та історія;

  -          Раніше люди були добрішими, але слід докласти зусиль, щоб доброта повернулась;

  -          У нас співучі люди;

  -          Українська мова визнана однією з найкрасивіших у світі і т.д.

  Ще було багато інших відповідей, але нехай читач сам замислиться, чим може він або вона пишатися.Image 1 2

  Подробнее...

  Powerd by Bloogie