Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2023 (3)
 • 2022 (19)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (31)
 • 2018 (36)
 • 2017 (26)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • 2019

  19 грудня 2019

  ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР…

  ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР…

   Звичаї та обряди – найдавніші форми духовної культури народу. Українські звичаї, як неписані закони, народжуються разом з народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними і допомагають не тільки зберегти національну своєрідність, а й самовідновитися.

           Саме про традиції та обряди зимового циклу відбулася розмова бібліотекарів Цапенко В.А. і Соколенко Т.І. напередодні великої кількості зимових народних і релігійних свят. Основна мета проведення свята – зацікавити студентів збагачувати свої знання з даної теми, черпати народну мудрість, щоб передати майбутньому поколінню.

              Гостями народознавчого свята у бібліотеці були студенти  1 курсу технікуму. Студенти із зацікавленням слухали інформацію бібліотекарів технікуму про зимові народні і релігійні свята.

  Перше свято із зимового циклу - Це Введення, християнське свято, що знаменувало собою початок зимового циклу обрядовості. У народі казали: «Введення прийде, свят наведе». Відзначають його 4 грудня. І дійсно, після Введення йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави і Миколи, Ганни і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі.

  Подробнее...

  «Молодь постає на захист прав людини»

       «Молодь постає на захист прав людини»

               «У 2019 році День прав людини присвячений ролі молоді

         у втіленні прав людини в життя. По всьому світу

                   молоді люди беруть участь в демонстраціях, заявляють

              про свою   позицію: за рівні права для жінок і дівчаток...

                 за можливість брати участь у прийнятті рішень і за

                 свободу вираження думок ...

                                     У цей Міжнародний день я закликаю всіх підтримувати і

  захищати молодих людей, котрі намагаються відстояти

                                   права людини!»

  (З Послання Генерального секретаря ООН

  Антоніу Гутерреша в День прав людини,

  10 грудня 2019)

             З 09 по 13 грудня 2019 року в Україні проводився вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, присвячений прийняттю 10 грудня 1948 р. Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Метою проведення Всеукраїнського тижня права є привернення уваги якомога ширшого студентського загалу до права як одного із найбільших надбань людства, ознайомлення студентів з такими основоположними цінностями демократичного суспільства як права, свободи та обов’язки людини і громадянина, повага до людської гідності, правовий статус особи, правомірна поведінка, ознайомлення з функціонуючим в Україні державним механізмом реалізації та захисту прав людини, підвищення правової свідомості та правової культури.

  Дружківській технікум ДДМА завжди долучається до проведення Всеукраїнського тижня права.

  З 09 грудня Всеукраїнський тиждень права відкрила в бібліотеці технікуму виставка юридичної літератури під назвою «Сам собі адвокат».

  10 грудня в бібліотеці було проведено Всеукраїнський урок права. Студенти груп ЗВТОМТОР19 та ЕПІПЗ19 в ході лекції-презентації «Права людини: історія і сучасність» ознайомилися з історією прав людини та сучасним станом захисту прав і свобод. Переглянули відповідну презентацію та документальний фільм про Європейський суд з прав людини.

  Протягом тижня студенти брали активну участь в таких цікавих заходах, як:

  • правова олімпіада, де серед студентів І курсу переможцями стали – Пилипенко К. (ЕПІПЗ19) - І місце, Моісеєнко М. (ЗВТОМТОР19) – ІІ місце, Гречишкіна Я. (ЕПІПЗ19) – ІІІ місце; серед студентів ІІ курсу перемогу здобули – Хлинін А. (ЗВ18) - І місце, Кас’яненко О. (ОВ18) – ІІ місце, Кваснюк М. (РПЗ18) – ІІІ місце;
   • конкурс «Найкращі знавці права», в якому переможцем стала команда «Вікторія» (група ЕПІПЗ19), команда «Ніка» (група ОВ19) посіла друге місце, команда «Феміда» (група ЗВТОМТОР19) – третє місце;
  • засідання круглого столу «Актуальні проблеми розвитку демократії в Україні», метою якого було залучення студентської молоді до процесу розвитку демократії та громадянського суспільства, виховання активної громадянської позиції, почуття відповідальності за свою країну.

  З нагоди Міжнародного дня прав людини студентів групи ОВ19 було запрошено в бібліотеку ім. Чехова. Спеціаліст Дружківського міського центру зайнятості Бурлуцька Олена провела пізнавальну бесіду на тему «Працевлаштування молоді в Україні» та цікаву вікторину «Числа у правознавстві».

  Тиждень права пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки. Заходи, які були проведені під час тижня права, сприяли підвищенню рівня правової культури студентів, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки.

  20191209 111213

  Подробнее...

  10 грудня 2019

  Інтернет-вікторина «Сторінками права»

  В рамках Всеукраїнського тижня права у ДТ ДДМА бібліотекарі

  технікуму пропонують всім бажаючим взяти участь в

  інтернет-вікторині «Сторінками права».

  Вікторина складається з трьох блоків завдань:

  І «Народ скаже, як зав'яже»

  У кожного народу є прислів'я, які говорять про те, що добре, а що погано в житті. Необхідно правильно завершити прислів'я.

  1. У всякого Пашки – свої………………………................................................................

  2. Краще прясти, ніж……………………………………………………………................

  3. За худі справизлетить…………………………………………………………………..

  4. Чий хліб жуй, того й закон……………………………………………………...............

  5. Бідному з багатим судитися - …………………………………………………..............

  6. Чуже добро на користь…………………………………………………………………..

  7. Дають – бери, ……………………....................................................................................

  8. Одним тюрма – мука, а іншим.…………………………………………………………

  9. У ворона – воронячий…………………………………………………………...............

  10. Той не вор, хто крав, а той вор, що …………………………………………...............

  11. Який вчинок, така й ……………………………………………………………………

  12. Суд несправедливий, коли суддя……………………………………………………...

  13. З ким поведешся, ………………………………………………………………………

  14. На злодії горить………………………………………………………………………...

  15. Закон — не вогонь:……………………………………………………………..............

  Подробнее...

  25 листопада 2019

  Листопад – місяць протиріч, переживань.

  342343444 Він багатий на емоції та дати, які неможливо оминути увагою. Листопад оголює душі та почуття, цей місяць показує людей та їх внутрішній світ без прикрас та обману.
  13.11.1889 народилася така людина-листопад - щира та чесна, відкрита та добра. Остап Вишня своїми творами зумів захопити багатьох читачів. Пройшов ГУЛАГ, витримав заздрість та невдячність, але не втратив доброї усмішки та віри в те, що людей слід любити.
  Рівно через 130 років після народження гумориста студенти ДТ ДДМА зазирнули у схованки душі Остапа Вишні, пригадали його твори, всміхнулися його жартам, прослухали лекції з українознавства, побачили Павла Губенка як людину, яка зберегла здібність посміхатися та любити навіть у важкі часи свого життя.

  Подробнее...

  21 листопада 2019

  Країна без рідної мови втрачає свою неповторність та індивідуальність

  Країна без рідної мови втрачає свою неповторність та індивідуальність, стає подібною до людини без лиця. Наша рідна мова потребує уваги та опіки, вона тендітна, ніжна, весела та говірка. Українська мова багата на фразеологізми та народні мудрі висловлювання; в неї цікаво зануритися та знайти особисто для себе щось корисне. Головне – це спробувати відкрити для глибини українського мовлення та писемності. Саме до цього розуміння зробили не перші, але й не останні, кроки першокурсники ДТ ДДМА, коли прийняли участь у мовній грі. Студенти попрацювали над правописом, повідгадували загадки, пригадали фразеологізми, спробували себе у ролі редакторів та поділилися своїм талантом з усіма присутніми.

  IMG 4314

   

  Подробнее...

  20 листопада 2019

  Колектив Дружківського технікуму ДДМА відвідав майстер-клас у школі кулінарного мистецтва Фонду Бориса Колеснікова

  Незвичайне, позитивне та ще й пізнавальне закінчення робочого тижня! Колектив Дружківського технікуму ДДМА відвідав майстер-клас у школі кулінарного мистецтва Фонду Бориса Колеснікова. Готували блюда італійської кухні під керівництвом шеф-повара Олександра Роскіна. Дякуємо Фонду за надану можливість пірнути у світ кулінарного мистецтва!

  76686435 2405827386401044 5913618454136487936 n

  Подробнее...

  19 листопада 2019

  «Дзвінкоголоса рідна мова»

         «Дзвінкоголоса рідна мова»

  «Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта»(Олесь Гончар).

  Ось головна тема свята української писемності та мови, яке відбулося в нашому технікумі . Бібліотекарі Цапенко В.А. та Алфьорова Т.І. запросили на зустріч студентів 1 курсу групи ЕПІПЗ19 і групи ОВ19.


  Мультимедійна презентація з історії появи та розвитку державної мови,інтелектуальні змагання ,такі як «Фразеологічні забавлянки», «Закінчи прислів’я», «Лінгвістичні загадки», «Що означає слово?» зацікавили наших студентів і вони із задоволенням приймали участь у конкурсах. Кмітливість і спритність проявили обидві команди, а допомагали їм вболівальники. Зацікавив студентів і «Мовний к вест», де учасникам змагання довелося здобути ключ до відомого вислову Володимира Сосюри «Мова – душа народу».


  Відеоролики «Говоріть українською», «Українська мова», а також «Фразеологічний реп» допомогли студентам зрозуміти, якої популярною зараз серед молоді стає наша рідна мова. Розмовляймо українською! Якщо ми в змозі вивчити іноземні мови,то маємо вміти розмовляти мовою нашої Батьківщини!

  1

  Подробнее...

  14 листопада 2019

  НОВОКРАМАТОРСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД

  8 листопада викладачі Дружківського технікуму ДДМА відвідали НОВОКРАМАТОРСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД

  Image 3

   

   

  Подробнее...

  30 жовтня 2019

  Программа Scholarship

  Программа Scholarship спрямована на підтримку перспективних молодих людей в отриманні вищої освіти та повноцінної реалізації особистого потенціалу.

  Загальна сума гранту складає 16 000 гривень та буде розподілена між трьома переможцями, яким буде оплачено навчання в українському ВНЗ.

  Можливо є інші варіанти донести цю важливу інформацію для студентів та абітурієнтів які живуть в вашому населеному пункті.

  https://zasteli.com.ua/ua/publications/scholarship-v-ukraine-zasteli/ 

   

  333444

  Подробнее...

  09 жовтня 2019

  СВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ

  СВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ
  30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек. Студенти першого курсу також приєдналися до цієї події і завітали до бібліотеки технікуму.

  В фойє бібліотекарі оформили мотиваційну локацію «5 причин відвідати бібліотеку». Безсумнівно, зараз можна завантажити й купити практично будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців.

  В читальному залі гостей чекала мультимедійна презентація «Цей дивосвіт - бібліотека», розповідь про найвідоміші бібліотеки світу, про сучасні бібліотеки України, а також вікторини і різноманітні конкурси. Такі теплі зустрічі допомагають бібліотекарям знайти контакт з читачами і допомагати їм всебічно розвиватися.

  MyCollages_1.jpg

  Подробнее...

  Powerd by Bloogie