Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2022 (8)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (32)
 • 2018 (36)
 • 2017 (27)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє

  «…Досягнення рівності між чоловіками та жінками є питанням прав людини та умовою соціальної справедливості. Це єдиний спосіб побудувати стабільне, справедливе та розвинене суспільство.

  Гендерна рівність – це передумови для досягнення політичної, соціальної, економічної, культурної, екологічної безпеки всіх народів…»

                                                                 Пекінська Платформа дій,

                                                           Всесвітня Конференція ООН з прав жінок,

                                                                           Пекін, 1995 р., параграф 41

  28 лютого у ДТ ДДМА відбулося засідання круглого столу на тему «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє». Метою роботи круглого столу стало формування знань студентів про гендерну політику, гендерні стереотипи та їх вплив на розвиток українського суспільства, підвищення гендерної культури та взаємоповаги між представниками жіночої та чоловічої статі.

  У засіданні круглого столу взяли участь зав. бібліотекою Цапенко В.А., психолог Мнушко О.В., викладач правознавства Шишкова О.Г. та студенти 2-го і 3-го курсів.

  Під час заходу учасники активно обговорювали розповсюджені гендерні стереотипи, що перешкоджають жінкам повною мірою брати участь у політичному, економічному, соціальному та культурному житті країни. Також спілкувалися на тему домашнього насильства та шляхів запобігання його проявам в нашому суспільстві. Було зауважено, що гендерна дискримінація може стосуватися також і чоловіків, зокрема, коли при розірванні шлюбу дитину, як правило, залишають з матір’ю, порушуючи право батька жити спільно зі своєю дитиною та виховувати її. Але масштаби порушення прав жінок все ж таки значно більші.

  В рамках дискусії студенти сперечалися, обмінювалися думками щодо можливих шляхів подолання гендерної нерівності та досягнення гендерного паритету як необхідної основи гармонізації суспільних відносин, що сприятиме формуванню гендерної культури.

  Зокрема було зазначено, що незважаючи на багатообіцяючі зміни в міжнародному праві та практиці, жінки усього світу ще стикаються з повсякденною реальністю. Крім того, їм часто бракує засобів та знань, необхідних для використання системи прав людини, для боротьби проти зловживань. Тому учасники круглого столу дійшли спільної думки щодо необхідності інформування жінок про наявність у них рівних з чоловіками прав та можливість їх використання. Необхідно постійно привертати увагу до загальнолюдських прав жінок, оприлюднювати випадки порушення гендерних прав та боротися з ними.

  Підводячи підсумки, можна сказати, що рівність жінок і чоловіків має стати реальністю в новій демократичній Україні, яка планує ввійти до європейської спільноти. І те, як Україна рухатиметься у напрямкузабезпечення рівних можливостей для своїх громадян, буде впливати на тривалість її шляху до Європи.

  photo 2019 02 28 15 22 01

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити