Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Google Education

 

 

Цифрові інструменти Google для освіти

Архів новин

  • 2023 (13)
  • 2022 (19)
  • 2021 (22)
  • 2020 (20)
  • 2019 (28)
  • 2018 (27)
  • 2017 (21)
  • 2016 (5)
  • 2015 (13)
  • 2014 (1)
  • 2013 (3)
  • 2012 (8)
  • 2011 (44)
  • OpenDoorsbaner

    День Відкритих Дверей

    ВСП "Дружківський фаховий коледж ДДМА"
    Для ознайомлення доступний відеозапис заходу Дня Відкритих дверей 22.04.2023.

    Відповіді на запитання, основні дати вступу.

    Переглянути

    Молодь проти корупції

    «Об'єднаємося у боротьбі проти корупції в інтересах розвитку, миру і безпеки» -

    тема Міжнародного дня боротьби з корупцією в 2017 році.

    Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН щорічно 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

    Цього дня у 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

    pravo 5

     

    У наступні чотири роки Конвенцію підписали близько 140 держав і ще близько 80 її ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду  у 2006 р., а в 2010 р. вона набрала чинності як частина законодавства України. Конвенція зобов'язує країни-підписанти відповідати перед законом за хабарі, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

    pravo 6

    Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство).

    За оцінками спеціалістів, щорічний обсяг хабарів оцінюється в один трильйон доларів. Жодна країна в світі не володіє імунітетом від корупції.

    pravo 7

    На сучасному етапі розвитку корупція стала надзвичайною проблемою і в Україні, адже вона небезпечна не тільки як засіб самознищення ефективної державної влади як такий, але і засіб дискредитації представницької форми демократії зокрема. Корупційні діяння дозволяють державним посадовцям, політичним і громадським діячам використовувати надані права і владні повноваження для особистого збагачення.

    Проблему корупції в Україні українці вважають третьою серед найважливіших, після військових дій на Сході та високою вартістю життя. 85.5% опитаних впевнені у надмірній поширеності корупції в українському суспільстві, але тільки 33% громадян  готові до боротьби з корупцією.

     

            pravo 8

    З метою формування антикорупційної свідомості  у молоді, підвищення рівня правових знань щодо визначення поняття і типів корупції,  покращення компетенції власного правового захисту та протидії хабарництву, сприйняття корупції як комплексної, глобальної проблеми  7 грудня 2017 року  в читальному залі бібліотеки технікуму відбулося засідання круглого столу на тему «Молодь проти корупції». В засіданні брали участь зав. бібліотекою ім. Чехова Фадькіна Я.В., зав. бібліотекою технікуму Цапенко В.А., психолог Мнушко О.В., викладачі Крьока С.В., Шишкова О.Г. та студенти Добротворський А., Почепов А., Сухоруков Д. (група ОВ16), Воробйов Е. (група ЗВ14), Горбачов О. (група ОВ14), Бризгалов О. (група ЛВ15). В ході зустрічі було обговорено наступні питання: Що таке корупція?  Які форми корупції сьогодні поширені в Україні? Скільки коштує українському суспільству корупція?  Чому люди дають хабарі? Чи можна здолати корупцію? Які шляхи, які заходи найбільш ефективні? Чи готові самі громадяни включатися у боротьбу з корупцією?

    Для висвітлення вищезгаданих питань студенти підготували доповіді. Доповідачі не просто озвучували наукові тези, списані з підручників, а й висловлювали свою особисту думку. Думки кожного з учасників загалом утворили мозаїку думок та бачень,  поглибивши і розширивши уявлення щодо проблеми хабарництва і корупції.

    В ході обговорення було визначено, що корупція є однією із найбільш небезпечних загроз правам людини, демократії, правопорядку та соціальній справедливості. Вона перешкоджає економічному розвиткові та загрожує належному і справедливому функціонуванню держави, має негативні наслідки для фізичних і юридичних осіб, країн і для боротьби з якою необхідно направляти всі зусилля міжнародної спільноти.

    Корупції можуть і повинні протидіяти держава, бізнес, ЗМІ, міжнародні  організації. Але важливо розуміти, що протистояння корупції - справа всього суспільства, кожного з нас.

    Як необхідно боротися з шахрайством, підкупом, вимаганням, хабарами в сучасному суспільстві?

    Перш за все, потрібно почати з самого себе і вимагати усунення корупційних проявів від оточуючих. Ефективність боротьби залежить від взаємодії всіх гілок влади, їх відповідальності за процес оздоровлення суспільства. Необхідно швидко реагувати на всі види проявів корупційних правопорушень, справедливо застосовувати покарання. Тоді в очах оточуючих зросте авторитет, віра і повага до структур влади, суспільство усвідомить потребу в боротьбі з корупцією.

          По закінченню засідання усі учасники круглого столу залишилися задоволеними дискусією, адже обговорювалися актуальні проблеми сьогодення, участь у вирішенні яких беруть і наші студенти.

    Подібні заходи спонукають молодь змінити існуюче ставлення до проблеми корупції з пасивного на активне та усвідомлене і підвищують готовність долучатися до антикорупційної діяльності.

    Додати коментар


    Захисний код
    Оновити