Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2022 (8)
 • 2021 (24)
 • 2020 (21)
 • 2019 (32)
 • 2018 (36)
 • 2017 (27)
 • 2016 (8)
 • 2015 (15)
 • 2014 (1)
 • 2013 (3)
 • 2012 (8)
 • 2011 (44)
 • До 25-ої річниці затвердження державних символів України

                                                                                            

  а1

            Україно! Символи твої

   Пронесемо ми через віки!

             Через всі замріяні світи,

            Лиш тобі серця даруємо палкі!

        На дорогах Всесвіту для нас

         Урочисто гімн тепер звучить!

         У шанобі, з трепетом у серці

          І дорослий і малий мовчить!

  У 2017 році ми відзначаємо 25 років з моменту затвердженнядержавних символів України.

  Згідно зі ст. 20 Конституції України державними символами України єДержавний Прапор України,  Державний Герб України іДержавний Гімн України.

  а2

  Державний Прапор України -  стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор було затверджено постановою Верховної Ради України 28 січня 1992 року.  

  З давніх часів прапори вважалися святинею. Їх брали у військовий похід, піднімали перед боєм. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі можна трактувати як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці і достатку, це поєднання символів життя Золотого Сонця у Синьому Космосі.

   Державний гімн України - «Ще не вмерла України і слава, і воля...». Музичну редакцію гімну було затверджено Верховною Радою України 15 січня 1992 року.

  Історія створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Грекокатолицький священик о. Михайло Вербицький, знаний в Галичині композитор, захоплений і вражений віршем Павла Чубинського, написав до нього музику. Знакова подія: автор тексту - православний, автор музики – грекокатолик.  Їх

  об'єднала Україна!

   

   Державний Герб України складається з Великого і Малого 

  а3

  а4Гербів. Наразі використовується лише Малий Герб, що був затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 року. Центральною геральдичною фігурою герба є тризуб Київського князя Володимира Великого.

  Тризуб символізує триєдність і тривимірність світу, охоплюваність трьох поколінь в огляді людського життя, що пізніше трактувалося християнством як єдність Бога – батька, Бога – сина і Бога – духу. Сьогодні ми трактуємо герб  і як триєдність наших земель – заходу, центру,  сходу;  як символ триєдності влади в нашій демократичній республіці – законодавчої, виконавчої, судової.

  Завдання справжнього громадянина України- знати  і поважати символи своєї держави, свідомо дотримуватися правил поведінки щодо державних символів у повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів, не дозволяти глумитися над ними, гордитися незалежноюУкраїнською державою.
  Публічна наруга над Держаним Прапором, Державним Гербом, Державним Гімном України (пошкодження прапора чи герба, вчинення на них непристойних написів чи малюнків та інші дії) згідно ст. 338 Кримінального кодексу України, тягне кримінальну відповідальність і карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

  З нагоди 25-річчя затвердження державних символів України 16 травня в Дружківському технікумі ДДМА для студентів груп РПЗ-14 та ЕПРПЗ-16 було проведено виховну годину. Студенти ознайомилися з історією та значенням українських державних символів, подивилися відповідні цікаві відеоролики. Викладач правознавства Шишкова О.Г. нагадала студентам про конституційний обов’язок шанування державних символів та попередила про кримінальну відповідальність за публічну наругу над символами нашої держави.  

  Становлення демократичної, правової, соціальноорієнтованої Української держави неможливе без формування поваги громадян до її символіки. Адже повага до державних символів є невід’ємною ознакою патріотизму та високої політико-правової культури.


   а5

  20170516 09181320170516 092013

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити