Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2019 (33)
 • 2018 (58)
 • 2017 (38)
 • 2016 (9)
 • 2015 (28)
 • 2014 (8)
 • 2013 (7)
 • 2012 (11)
 • 2011 (62)
 • Підготовчі курси

  ДРУЖКІВСКИЙ ТЕХНІКУМ
  ДОНБАСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МАШИНОБУДІВНОЇ АКАДЕМІЇ
  РОЗПОЧИНАЄ ПРИЙОМ НА ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
  в 201
  9-2020навчальному році
  (математика, українська мова)

  для випускників 9-х  класів

  Заняття починаються по мірі комплектування груп.

  Висока якість підготовки слухачів дає можливість вступити в будь який ВНЗ України

  Чекаємо Вас за адресою: м. Дружківка, вул. Соборна 32, тел.+38 (095) 418-94-57, ауд. 210

  Країна без рідної мови втрачає свою неповторність та індивідуальність, стає подібною до людини без лиця. Наша рідна мова потребує уваги та опіки, вона тендітна, ніжна, весела та говірка. Українська мова багата на фразеологізми та народні мудрі висловлювання; в неї цікаво зануритися та знайти особисто для себе щось корисне. Головне – це спробувати відкрити для глибини українського мовлення та писемності. Саме до цього розуміння зробили не перші, але й не останні, кроки першокурсники ДТ ДДМА, коли прийняли участь у мовній грі. Студенти попрацювали над правописом, повідгадували загадки, пригадали фразеологізми, спробували себе у ролі редакторів та поділилися своїм талантом з усіма присутніми.

  IMG 4314

   

  Незвичайне, позитивне та ще й пізнавальне закінчення робочого тижня! Колектив Дружківського технікуму ДДМА відвідав майстер-клас у школі кулінарного мистецтва Фонду Бориса Колеснікова. Готували блюда італійської кухні під керівництвом шеф-повара Олександра Роскіна. Дякуємо Фонду за надану можливість пірнути у світ кулінарного мистецтва!

  76686435 2405827386401044 5913618454136487936 n

         «Дзвінкоголоса рідна мова»

  «Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта»(Олесь Гончар).

  Ось головна тема свята української писемності та мови, яке відбулося в нашому технікумі . Бібліотекарі Цапенко В.А. та Алфьорова Т.І. запросили на зустріч студентів 1 курсу групи ЕПІПЗ19 і групи ОВ19.


  Мультимедійна презентація з історії появи та розвитку державної мови,інтелектуальні змагання ,такі як «Фразеологічні забавлянки», «Закінчи прислів’я», «Лінгвістичні загадки», «Що означає слово?» зацікавили наших студентів і вони із задоволенням приймали участь у конкурсах. Кмітливість і спритність проявили обидві команди, а допомагали їм вболівальники. Зацікавив студентів і «Мовний к вест», де учасникам змагання довелося здобути ключ до відомого вислову Володимира Сосюри «Мова – душа народу».


  Відеоролики «Говоріть українською», «Українська мова», а також «Фразеологічний реп» допомогли студентам зрозуміти, якої популярною зараз серед молоді стає наша рідна мова. Розмовляймо українською! Якщо ми в змозі вивчити іноземні мови,то маємо вміти розмовляти мовою нашої Батьківщини!

  1

  Детальніше...

  З 2014 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи. На честь цієї події в Донецькому обласному музеї працює тематична фотовиставка «Обличчя Майдану». Михайло Милий, автор представлених робіт, передав атмосферу листопаду 2013 року через портретне зображення людей на площі та їх емоційний стан, сподівання та надію.

  Студенти ДТ ДДМА відвідали фотовиставку, яка викликала особливі думки та навіяла спогади.

  Паралельно завітали ще до однієї зали музею та відчули «Симфонію мого міста». На виставці були представлені роботи краматорського художника Артура Новікова та його учнів. Талановиті, теплі, атмосферні роботи. Вдивляєшся в картину і відчуваєш тепло, щирість та емоцію самого автора.IMG 1474

  8 листопада викладачі Дружківського технікуму ДДМА відвідали НОВОКРАМАТОРСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД

  Image 3

   

   

  Студенти Дружківського технікуму ДДМА прийняли участь у всеукраїнському диктанті єдності з української мови 2019IMG 1381

  Программа Scholarship спрямована на підтримку перспективних молодих людей в отриманні вищої освіти та повноцінної реалізації особистого потенціалу.

  Загальна сума гранту складає 16 000 гривень та буде розподілена між трьома переможцями, яким буде оплачено навчання в українському ВНЗ.

  Можливо є інші варіанти донести цю важливу інформацію для студентів та абітурієнтів які живуть в вашому населеному пункті.

  https://zasteli.com.ua/ua/publications/scholarship-v-ukraine-zasteli/ 

   

  333444

  СВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ
  30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек. Студенти першого курсу також приєдналися до цієї події і завітали до бібліотеки технікуму.

  В фойє бібліотекарі оформили мотиваційну локацію «5 причин відвідати бібліотеку». Безсумнівно, зараз можна завантажити й купити практично будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців.

  В читальному залі гостей чекала мультимедійна презентація «Цей дивосвіт - бібліотека», розповідь про найвідоміші бібліотеки світу, про сучасні бібліотеки України, а також вікторини і різноманітні конкурси. Такі теплі зустрічі допомагають бібліотекарям знайти контакт з читачами і допомагати їм всебічно розвиватися.

  MyCollages_1.jpg

  Прапор «Труханівської січі» майорить над Дружківкою.

  24 вересня студенти групи ОВ-19 Дружківського технікуму ДДМА, разом з класним керівником Крьока Світланою Вікторівною та Народним Героєм України Водолазським Анатолієм Даниловичем відвідали Музей спротиву українського Донбасу окупаційним режимам «Дружківська катівня». Музей був відкритий 5 липня 2019 року у п’яту річницю визволення Дружківки від «новороських» колоборантів. Велику допомогу у підготовці до відкриття музею, надала Громадська організація «Коло-медія» на чолі з паном Миколою Бондарем та Інститут національної пам’яті України.

  Студенти Дружківського технікуму ДДМА приймали активну участь у підготовці до відкриття: допомагали пані Олені Івановій в складанні технічної документації на будівлю, проводили виміри будинку, брали участь у прибиранні території.

  Радіоаматори Дружківки допомогли з експонатами до кімнати, що відображає кімнату слідчого, де вівся допит Олекси Тихого. В липні вони знайшли друкарську машинку тих часів, а 24 вересня 2019 року, музею був переданий портативний магнітофон.

  Екскурсію для студентів провів Голова Дружківського осередку Національної спілки краєзнавців України, викладач Дружківського технікуму ДДМА – Качур Володимир Васильович. Він трохи нагадав історію Дружківки, зупинився на старих будівлях міста, однією з яких і є частина музею. В різні роки, в камери цієї катівні кидали патріотів України, яких переслідували за політичні погляди. 1918-1920 роки, період сталінських репресій, німецька окупація, хрущьовська відлига, брежнєвський застій та новороські відморозки зразка 2014 року… Камери ніколи не були пустими. Тут допитували наших земляків: Олексу Тихого, Василя Зандера, Анатолія Водолазського. В 2014 році, в катівню міг попасти любий пересічний громадянин, який не підтримував ідею «русского мира».

  Студенти, які вступили до технікуму влітку 2019 року, дуже уважно слухали Володимира Васильовича, задавали запитання, бо під час російської окупації вони були ще дітьми. А коли спустилися до підвалу, то по спинам пройшов холодок і декому було дуже страшно.

  Дорослі мешканці Дружківки можуть сказати, що молоді це не потрібно. Але це сучасна історія нашого міста і нашої країни. Хочу нагадати фразу: «Нація, яка забуває минуле, не має майбутнього». Патріотичним вихованням молоді треба обов’язково займатися, щоб не повторилися події 20-сторіччя і чотирнадцятого року.

  Хочеться виразити подяку Качуру Володимиру Васильовичу за змістовну і цікаву екскурсію. Подяку Департаменту поліції охорони в Донецькій області, Українському інституту   національної пам’яті, Громадській Організації «Всеукраїнське Об’єднання «Коло-медіа – Труханівська Січ» за сприяння і допомогу у відкритті і функціонуванні Музею спротиву українського Донбасу окупаційним режимам «Дружківська катівня».

  MyCollages

  Я – громадянин України.

  Я - громадянин своєї держави. Під такою значущою назвою пройшов перший урок у Дружківському технікумі ДДМА.

  Студенти та викладачі розглянули загальноприйняту термінологію про громадян та громадськість (їх можна знайти у будь-якому посібнику). Якщо висловлюватися простою мовою, то поняттям «громадянин» можна змалювати людину з певною громадянською позицією, відчуттям гордості за свою країну та бажанням зробити її кращою, не жаліючись на недоречні обставини, а докладаючи особистих зусиль.

  Ми знову обговорили державну символіку нашої країни, де вона зустрічається, яким має бути ставлення до знаків держави.

  Герб, гімн та прапор України символізують гідність українців, віру у свободу, славу і волю. Їх слід поважати, як самих себе, оскільки державна символіка – це і є наша сутність. Де людина розміщує або змальовує прапор своєї держави – там і її душа.

  Чим же займається справжній громадянин? Яким він має бути? Що може зробити для країни, щоб вона розквітала?

  На ці питання відповіли самі студенти. Вони виконали проекти та віднайшли закінчення до фази: «Я – громадянин України. Я пишаюсь тим, що…»

  Я пишаюсь тим, що…

  -          Україна отримала перемоги на боксерському рингу;

  -          Ми маємо плодючі чорноземи;

  -          У нас багата культура та історія;

  -          Раніше люди були добрішими, але слід докласти зусиль, щоб доброта повернулась;

  -          У нас співучі люди;

  -          Українська мова визнана однією з найкрасивіших у світі і т.д.

  Ще було багато інших відповідей, але нехай читач сам замислиться, чим може він або вона пишатися.Image 1 2