Facebook

FB

Вхід на сайт

Архів новин

 • 2018 (4)
 • 2017 (49)
 • 2016 (40)
 • 2015 (34)
 • 2014 (20)
 • 2013 (37)
 • 2012 (51)
 • 2011 (73)
 • «Правами людини володіють всі люди без винятку. Разом з тим, якщо ми не знаємо цих прав, не вимагаємо поваги і не відстоюємо свої і чужі права, то вони перетворюються лише в порожні формулювання документа, прийнятого десятиліття назад»

  (З Послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна в День прав людини)

   

  Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини в нашій державі щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права, присвячений прийняттю 10 грудня 1948 р. ООН Загальної декларації прав людини. З 05.12.16р. до 09.12.16р. протягом тижня в технікумі було проведено багато різноманітних заходів. 

  З 5 грудня Всеукраїнський тиждень права відкрила в бібліотеці технікуму виставка юридичної літератури під назвою «Кожен має знати свої права». Виставку відвідали практично всі студенти та викладачі технікуму.

  5 грудня для групи 1ЕПРПЗ-16 відбулася лекція-презентація «Права людини: історія і сучасність». Викладач правознавства Шишкова О.Г. коротко ознайомила студентів з історією прав людини та сучасним станом захисту таких прав. Була представлена відповідна презентація. Наприкінці лекції студенти переглянули відеоролики про права людини.
  6 грудня керівники груп провели виховні години на тему «Конституція України в моєму житті». Для студентів першого курсу в актовій залі відбулася вікторина «Чи знаєш ти Конституцію України?», переможцем якої став студент групи 1ЕПРПЗ-16 Тіщенко Денис.
  8 і 9 грудня студенти відвідали виставку картин «Щоденник екстреміста», яка відтворює низку зорових образів героїчної історії Майдану, зображених київським художником Олексієм Белюсенком на полотні олійними фарбами.
  9 грудня відбувся Всеукраїнський урок «Права людини». Мета уроку визначалася в тому, щоб дати уявлення про поняття «права і свободи людини», їх види, розглянути міжнародні документи з прав людини; розвивати вміння тлумачити поняття «права і свободи людини», описувати види прав і свобод людини і наводити приклади; аналізувати зміст окремих статей Загальної декларації прав людини і Конституції України.
  Також 9 грудня в бібліотеці технікуму відбувся найцікавіший із заходів - конкурс «Знавці права». Організаторами заходу виступили викладач правознавства Шишкова О.Г. та зав. бібліотекою ДТ ДДМА Цапенко В.А.
  В журі конкурсу були присутні зав. бібліотекою ДТ ДДМА Цапенко В.А., психолог Мнушко О.В., студентка групи 1ЕПЛВ-15 Бутусова А. У нелегкій боротьбі змагалися збірні команди груп 1-го, 2-го і 3-го курсів спеціальності РПЗ під назвою «Ніка» (капітан Сорока Дмитро), спеціальностей ТОМ, ТОР, ЗВ - «Вікторія» (капітан Пойманов Дмитро) та спеціальності ОВ - «Феміда» (капітан Реготун Дмитро). Конкурс складався з різноманітних конкурсних завдань, зокрема таких як «Юридичний брейн-ринг», «Кваліфікація злочинів», «Відомі сищики» та ін. Студенти демонстрували не лише свої знання в галузі теорії права, а й проявляли винахідливість, швидкість реакції, щоб випередити своїх суперників. Деякі питання можна було вирішити тільки за допомогою логічного мислення.
  За результатами всіх конкурсних завдань з великим відривом перемогла команда «Ніка», другою стала «Феміда», команда «Вікторія» зайняла почесне третє місце. Студент групи 1ЕПРПЗ-16 Шишков Микита став найактивнішим учасником. Команди були нагороджені почесними грамотами.
  У підсумковій промові Мнушко О.В. висловила захоплення рівнем підготовки студентів та їхньою винахідливістю у вирішенні складних правових ситуацій.
  Протягом тижня тривала виставка плакатів «Ми маємо права».
  Загалом, всі заходи, які були проведені під час тижня права, були спрямовані на забезпечення захисту прав людини, дотримання національних та загальнолюдських принципів, традицій, привернення уваги студентської молоді до права як одного із найбільших надбань людства.
  Гасло Дня прав людини 2016 року «Борись за чиїсь права сьогодні!» засновано на положенні Загальної декларації прав людини про те, що кожен з нас зобов'язаний захищати права людини.
  Виступіть сьогодні на захист прав знедолених, адже права людини належать нам усім в однаковій мірі. І ми, як представники єдиного глобального співтовариства, можемо змінити світ на краще.

   

     

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити