Facebook

FB

Вхід на сайт

Архів новин

 • 2018 (4)
 • 2017 (49)
 • 2016 (40)
 • 2015 (34)
 • 2014 (20)
 • 2013 (37)
 • 2012 (51)
 • 2011 (73)
 • «Європа – наш спільний дім»

  1

  З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

  Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

  9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління новій наднаціональній структурі. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

   

   

  Три з половиною десятиліття потому на Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати 9 травня як «День Європи».

  У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

  До речі. У 1887 році В Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47° 563" північної широти і 24° 1130" східної довготи.

  В 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

  Традиційно в технікумі в середині травня проходить конкурс з географії, присвячений цьому святу. Цього року такий конкурс відбувся 17 травня,  напередодні знаменного дня. У конкурсі під назвою «Європа - наш спільний дім» брали участь три команди: «Галопом по Європам» (1РПЗ-15), «Меридіан» (збірна команда груп 1ТОМТОР-15 і 1ЗВ-15), «Прогеографи» (збірна команда груп 1ОВ-15 і 1ЕПЛВ-15). За ходом конкурсу стежило суворе, але справедливе журі, до складу якого увійшли Мнушко О.В., Пімонова Д.С. та студентка групи 1РПЗ -15 Овчаренко Н. Студентам потрібно було показати свої знання з географії, блиснути загальною ерудицією і проявити свої логічні здібності. Конкурсні завдання були дуже різноманітні: бліц-турнір «Європейський калейдоскоп»,«Вгадай країну», «Про що говорять географічні назви», фотоконкурс «Огляд європейських пам'яток».

  Капітани команд - Гашута Катерина («Галопом по Європам»), Петренко Богдан  («Меридіан»),  Бризгалов Олег («Прогеографи») змагалися у конкурсі капітанів «Країни і столиці».

  Глядачам і вболівальникам команд також не довелося нудьгувати. Вони не тільки змогли підтримати свої команди, а й самі взяли участь у конкурсах для глядачів: «Материки і океани», «Географія на всі сто», «Прапори країн Європи». Найактивнішим серед глядачів став студент групи 1ТОМТОР-15 Юсіфов Вадим.

  DSC 0186

   

  Команди гідно витримали усі випробування, суперники були дуже сильними, відрив був невеликий. Кожна команда справедливо  претендувала на перемогу. Але в конкурсі повинні бути не тільки переможці, але і переможені.

  DSC 0272

   За результатами усіх конкурсних завдань перше місце посіла команда «Галопом по Європам» (1РПЗ-15), друге місце –«Прогеографи» (1ОВ-15 і 1ЕПЛВ-15), третє місце - «Меридіан» (1ТОМТОР-15 і 1ЗВ-15). Команди та найактивніший учасник були нагороджені почесними грамотами.

   Конкурс довів, що в технікумі навчаються ерудовані учні, які постійно поглиблюють свої знання, не обмежуються навчальною програмою. Їм справді цікаво вчитися, вони вміють працювати в команді, допомагати та підтримувати один одного. Така молодь - це майбутнє благополуччя нашої країни - країни, яка не тільки територіально пов'язана з європейськими країнами, але і має спільну з країнами Європейського Союзу історію та цінності.

  2

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити