Facebook

FB

Вхід на сайт

Архів новин

 • 2018 (4)
 • 2017 (49)
 • 2016 (40)
 • 2015 (34)
 • 2014 (20)
 • 2013 (37)
 • 2012 (51)
 • 2011 (73)
 • В бібліотеці відзначають День української писемності та мови

              Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 9 листопада, у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови, свято, яке гуртує усіх нас - на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

   

   

  Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

  111

  Також в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу.

  Саме напередодні цього свята ,8 листопада, бібліотека Дружківського  технікуму  ДДМА запросила студентів на свято «Я присягаю рідній мові», під час якого були проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова». Працівники бібліотеки розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. За допомогою мультимедійної презентації  студенти дізналися про історію  виникнення писемності, скорботний календар української мови, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов.

  Студенти групи 1 ОВ-16 Данило Павлик,Кульченко Михайло і Чигирьов Іван освідчилися в коханні до рідної мови під час заходу.

  222

  112

  113

  Що було спочатку?- пергамент або папір, «Апостол»,або «Псалтир»- на ці та інші запитання відповідали учасники інтелектуального змагання «Хроноскоп». Зацікавив студентів і «Мовний квест», де учасникам змагання довелося здобути ключ до вислову В.Сосюри «Мова – душа народу». Кмітливість і спритність проявили студенти груп 1 ОВ-16 та 1 ЗВТОМТОР-16 під час гри «Крученики»- складання на швидкість нових слів із запропонованих бібліотекарями Цапенко В.А. та Алфьоровою Т.І.

  114

  333

  Із задоволенням учасники змагання брали участь у конкурсі «Лінгвістичні загадки-жарти».

  Відеоролики «Говоріть українською» і «Українська мова» допомогли зрозуміти студентам, чому сучасному молодому поколінню треба вивчати рідну мову.

  444

  «Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну його багатогранну річ, як мова, треба її любити.»
  (Василь Сухомлинський)

  Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.

  Розмовляймо українською! Якщо ми взмозі вивчити іноземну мову, , то маємо вміти розмовляти і мовою держави, що є нашою Батьківщиною . Ось деякі вислови, які були розмішені в холі технікуму поруч з читальним залом:

  «Мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості.»(Іван       Огієнко)

  «Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.»(О.Олесь).

   «Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.» (Олесь Гончар)

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити