Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

Архів новин

 • 2021 (23)
 • 2020 (25)
 • 2019 (38)
 • 2018 (55)
 • 2017 (36)
 • 2016 (8)
 • 2015 (26)
 • 2014 (5)
 • 2013 (4)
 • 2012 (10)
 • 2011 (54)
 • Підготовчі курси

  ДРУЖКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
  ДОНБАСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МАШИНОБУДІВНОЇ АКАДЕМІЇ
  РОЗПОЧИНАЄ ПРИЙМАННЯ НА ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
  у 2021
  -2022 навчальному році
  (математика, українська мова)

  для випускників 9-х  класів

  Заняття починаються в міру комплектування груп.

  Висока якість підготовки слухачів дає можливість вступити в будь-який ВНЗ України

  Чекаємо вас за адресою: м. Дружківка, вул. Соборна 32, тел.+38 (095) 418-94-57, ауд. 210

   

   
  1. Загальна характеристика професії
   

  Спеціаліст зі збору, обробки, упорядкування інформації про економічні явища і процеси, аналізу ходу і результатів економічної діяльності, оцінці її успішності і можливостей її удосконалення, прогнозування перспективного та поточного планування


   

        


  2. Посадові обовязки
   Вибираючи сферу фінансів, ви не помилитеся: найпрестижніші і високооплачувані професії саме тут. І незважаючи на всі розмови про перенасичення ринку економістами, фахівці фінансової сфери, як і раніше, на першому місці по затребуваності. Сьогодні вони потрібні найрізноманітнішим організаціям - від великих банків до невеликих торгових компаній. Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, економіст може запропонувати найбільш ефективну стратегію розвитку. Впали прибутки? Економіст визначить, чому це відбулося, знайде «проблемні» місця і запропонує оптимальне рішення. Економісти - не топ-менеджери, але без них ефективне управління було б неможливо. Вони - ті «робочі конячки», які виконують всі розрахунки щодо оптимізації діяльності компанії. В Уряді, Міністерстві економіки, аналітичних центрах, наукових інститутах економісти вирішують глобальні завдання з формування економічної політики країни, складають економічні прогнози, оцінюють темпи зростання галузей. 

  Працює в планових, фінансових і статистичних органах, на підприємствах, в установах і організаціях. Вирішує завдання, пов'язані з плануванням, організацією та аналізом господарської діяльності підприємств та установ,

  організацією роботи працівників на виробництві. Перевіряє оформлення звітності з окремих видів бухгалтерського обліку, техніко-економічні роботи з планування, матеріально-технічного постачання, збуту, матеріальних і трудових витрат. Економіст здійснює оперативний облік виконання робіт і контроль розрахунків із замовниками, складає документи періодичної звітності. Аналізує діючі форми первинних документів і звітності, розробляє пропозиції щодо їх вдосконалення. У обчислювальних центрах бере участь у складанні проектів механізації розрахункової обробки завдань різних типів, у розробці нормативів матеріальних і трудових витрат, у визначенні вартості робіт і цін на послуги. Формулює економічну постановку задач, досліджує

  можливість використання готових проектів, алгоритмів і програм аналогічних завдань. У науково-дослідних установах, конструкторських, технологічних, проектних та вишукувальних організаціях збирає науково-технічну інформацію, систематизує і узагальнює статистичну інформацію. Розраховує матеріальні та трудові витрати проведених досліджень, визначає їх економічну ефективність.

  Економіст: робота з розрахунками

  На перший погляд, ця професія може здатися нудною. Але економіка - це

  гра. І якщо ти зрозумів правила - тобі ніколи не буде нудно.


     - На ринку праці багато економістів, які закінчили сумнівні вузи і не мають доброї економічної підготовки, а ось професійних фахівців не вистачає. Вони сьогодні особливо потрібні у фінансовій (банківській) сфері, сфері торгівлі, активно розвиваються в галузях виробництва, (наприклад, у будівництві). Безумовно, економіст - не топова позиція, але економічна освіта - чудова база для подальшого кар'єрного зростання, можна стати, наприклад, директором з розвитку компанії, і, як показує практика, на будь-які керівні типові позиції вважають за краще брати людей з економічною освітою, що передбачає стратегічне мислення, розуміння економіки та законів ринку
   
  Хто ж ти, економіст?
   

  Якщо проаналізувати численні вакансії на сайтах, стане очевидно, що роботодавці часто змішують обов'язки економіста, бухгалтера, фінансового директора та інших спеціалістів фінансової сфери. Одним компаніям потрібні економісти, які вміють працювати з цінними паперами, іншим - фахівці з бухобліку та аудиту, третій - профі, здатні грамотно розрахувати зарплати робітникам і заощадити на впровадженні нової виробничої лінії ... І в цьому різноголоссі - перевага професії. Не вийшло стати «чистим» економістом? Не проблема! Завжди можна перекваліфікуватися у фахівця з суміжної фінансової спеціальності. Наприклад, почати кар'єру з позиції рядового бухгалтера і поступово дорости до фінансового директора підприємства ... Навчання на економічному факультеті надасть всі необхідні козирі: знання оподаткування, бюджетної політики, фінансового менеджменту, банківської і страхової справи ... І лише від вас залежатиме, як розпорядитися цим капіталом і в якій області економіки будувати кар'єру


  Через терни до зірок
   

  Вибирайте професію економіста, якщо ви:

  - Любите математику

  - Маєте організаторські здібності

  - Уважні і акуратні

  - Маєте здібності до вивчення іноземних мов

  Не вибирайте, якщо ви:

  - Гуманітарій за складом розуму

  - Не готові до скрупульозної роботі з цифрами

  - Емоційно нестійкі

  - Не вмієте відстоювати свою думку

  Найперспективніший фронт робіт - банківська сфера. Тут від економіста чекають у першу чергу вміння працювати з фінансовими документами, звітністю, цінними паперами. Особливим попитом у банках користуються ризик-менеджери, які вміють оцінити різноманітні фінансові ризики і по можливості зменшити їх негативні наслідки.

  Затребувані на ринку праці аналітики та фінансові директора. Щоправда, ці позиції не для вчорашніх випускників, але рівень зарплат варіюється від 1,5 тис. у невеликих компаніях до 5-10 тис. і вище у великих.

  Ще один варіант - вибрати сферу аудиту і стати фахівцем, який перевіряє бухгалтерську і податкову звітність фірм. Тут зарплати 1-2 тис., професіонали можуть заробляти 5 тис. і вище.

  Нарешті, людина з економічною освітою завжди може піти в бухгалтери - на ринку праці це найбільш затребувані фахівці. Зарплата головбухів варіюється від 2тис. на невеликому підприємстві і від 2-3 тис. - в солідних вітчизняних компаніях.

  Фірма - на долоні
   

  Якщо вам до душі економіка в «чистому вигляді» - влаштовуйтеся економістом в одну з численних виробничих або торгових компаній. Тут треба розбиратися в тому, як працює підприємство, вникати в інженерні питання, оцінювати ланцюжок виробництва «від і до», враховувати розташування складів готової продукції і т. д.

  Аналізуючи дані бухобліку, економіст шукає шляхи оптимізації бізнесу, обчислює «слабкі місця» в роботі підприємства: перевищує розумні межі фонду заробітної плати, високі транспортні витрати, неефективну роботу з постачальниками ...

  У кожній фірмі свої вимоги до економіста, пов'язані зі специфікою бізнесу. Робота на хімічному виробництві потребуватиме одних схем розрахунку, а в компанії, що займається розробкою програмного забезпечення, - інших.

  У деяких організаціях від економістів вимагають уміння розробити бізнес-план, прорахувати прибуток від інвестицій, наприклад розширення виробництва (що вже ближче до роботи фінансового директора).

  Але в якій би фірмі не працював економіст, його відмінна здатність - вміння бачити ситуацію в цілому і, з огляду на всі сторони діяльності компанії, знайти спосіб збільшення прибутку.

  Вибирайте обережно!


  Економічний факультет сьогодні є практично в кожному вузі. Навіть у тих недержавних інститутах, де пропонують усього дві-три спеціальності, одна - обов'язково «Економіка». На початку 90-х років, коли всім приватним фірмам стали потрібні економісти, юристи та бухгалтери ВНЗ активно відгукнулися на потребу і стали в терміновому порядку готувати таких фахівців. Кваліфікованих викладачів в інститутах не вистачало, але це нікого не турбувало - потрібно було робити гроші. Тим більше, що й у абітурієнтів «Економіка» користувалася великим попитом. У результаті ВНЗ випускали фахівців з посередніми знаннями, але в ті роки навіть такий економіст міг розраховувати на роботу за профілем. Сьогодні ситуація змінилася. Вимоги роботодавців до претендентів стали більш жорсткими, важливість економічної служби на підприємстві зросла, всім потрібні професіонали. Молодому економісту з сумнівним дипломом буде складно знайти роботу, тому перший крок до професії - правильний вибір навчального закладу. Краще вступати до відомих, які не один рік спеціалізуються у сфері економіки, фінансів та управління навчальних закладів.

  - Економіст - це творча професія?

  - Більшу частину часу доводиться мати справу з цифрами та сухими положеннями договорів, але, на відміну від статиста, бухгалтера-обліковця або контролера економіст повинен дивитися в майбутнє, передбачити економічний ефект від виконання будь-яких робіт - і це цікаво.

  - Це нервова робота?

  - Скажімо так, це вимагає постійної уваги і напруження, контролю за змінами взаконодавстві. Але якщо ти любиш те, чим займаєшся, тримаєш руку на пульсі подій і часу, бачиш, що приносиш своїй фірмі відчутну

  користь, то всі негаразди, пов'язані з поточною роботою, здаються дрібними і незначними.

  - Які особисті якості необхідні економісту?

  - Педантичність, уміння аналізувати фактори, переконувати в своїй правоті за допомогою цифр і розрахунків, вміння працювати з нормативною та правовою документацією, відрізняти головне від другорядного.

  - Вищий рівень професіоналізму в цій сфері?

  - Уміння передбачити економічні чинники і фактори, що впливають на економіку галузі хоча б на 3-5 років вперед.

  - Порада початківцям

  - Бути готовим багато працювати і вірити у власні можливості - тоді успіх обов'язково прийде.

   

   Презентація спеціальності: