Facebook

FB

Вхід на сайт

Архів новин

 • 2018 (4)
 • 2017 (49)
 • 2016 (40)
 • 2015 (34)
 • 2014 (20)
 • 2013 (37)
 • 2012 (51)
 • 2011 (73)
 • Святкуємо День бібліотек

  Уже вісімнадцять років поспіль 30 вересня – у день великомучениць Любові, Надії, Віри і матері їх Софії – бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек. У цей день ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до книг для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання різноманітних ресурсів.

  Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30 вересня оголошено Всеукраїнським днем бібліотек. Щороку це свято все потужніше входить  внашежиття.Книга завжди була в особливій пошані на українській землі. Наші мудрі предки заснували велику культурну традицію створення бібліотек.

  А починалося усе з першої бібліотеки Київської Русі - бібліотеки Ярослава Мудрого, заснованої у 1037 році при Софіївському соборі в Києві. “Повість временних літ", інші літописи свідчать про те, що ця бібліотека та книгописна майстерня при ній заклали основу бібліотек великих міст Київської     Русі.
           Упродовж багатьох століть бібліотека була і залишається збирачем, хранителем, дослідником вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі - вірними зберігачами та популяризаторами духовної спадщини поколінь, бо саме бібліотекарі завжди відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ й допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури
           Сьогодні в Україні існує близько 45 тисяч бібліотек із сукупним книжковим фондом 700 млн. примірників.
           Ось і наша бібліотека технікуму долучилася до святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Бібліотекарі Цапенко В.А. та Алфьорова Т.І. провели  ряд заходів до свята.

          У фойє перед бібліотекою відбулася презентація « Библиотечные слоганы - краткость изречения и сила убеджения». Студенти із  задоволенням ознайомились з крилатими виразами «Новое поколение – выбирает чтение!», « Человек читающий – человек успешный!»,«Читать не вредно — вредно не читать!» та іншими.

  1

   

  2         Пізнавальною для студентів-першокурсників груп  1 ОВ-16 та  1ЗВ-ТОМ-ТОР-16 стала екскурсія - подорож у часі. Презентація «Цей дивосвіт – бібліотека!» розповіла про важливі етапи  появи книги та бібліотек. Особо зацікавила студентів інформація про  незвичайні бібліотеки світу,такі, як бібліотека на  скелі, бібліотека –вігвам, бібліотека у формі сонця, екологічна бібліотека.

  3

  Завершила свято інтелектуальна гра «Найрозумніший».

  Під час гри студенти шукали в Інтернеті відповіді на запитання про історію бібліотеки технікуму, ознайомились із сайтом ДТ ДДМА. Для багатьох підлітків стало відкриттям,що потрібну інформацію можна знайти і  за допомогою словників та енциклопедій. Це і стало завданням одного із конкурсів  Жвавий інтерес  викликав і конкурси «Торбинка знань», де студенти показали свої знання з історії та літератури.

  4

  «Людина перестає мислити, коли перестає читати» - цей мудрий вислів Денні Дідро ще раз підкреслює,що книга – це велике диво,яке зберігає для нас інформацію, розповсюджує її і навчає нас протягом усього життя.

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити