Facebook

FB

Вхід на сайт

Архів новин

 • 2018 (4)
 • 2017 (49)
 • 2016 (40)
 • 2015 (34)
 • 2014 (20)
 • 2013 (37)
 • 2012 (51)
 • 2011 (73)
 • 5 копия

  Цього року наша держава відзначає  ключові ювілейні дати: 25-ту річницю незалежності України і 20-ту річницю Конституції України. З метою вшанування цих знаменних подій, консолідації молоді навколо них, сприяння розвитку правової культури, утвердження поваги до права в Україні, підвищення рівня правових знань й уміння застосовувати їх на практиці в березні в технікумі  під гаслом «Незалежна країна – моя рідна Україна!» проводилися різноманітні правові заходи в рамках «Місячника правових знань».

  Місячник відкрила виставка юридичної літератури «Сам собі адвокат» в бібліотеці технікуму. Виставку відвідали практично всі студенти та викладачі.

  1 березня для груп 1ТОМТОР-15 і 1ЕПЛВ-15 була проведена лекція-презентація «Молодь та злочинність». Психолог Мнушко О.В. розповіла студентам про причини скоєння злочинів, характерні психологічні риси правопорушників. Викладач правознавства Шишкова О.Г. ознайомила зі станом злочинності в нашому місті в 2015 – початку 2016 років, визначила види злочинів, на які  найчастіше йдуть неповнолітні. Викладач попередила студентів про відповідальність, до якої може бути притягнути особа, яка скоїла злочин.

  2 березня відбулася правова олімпіада для груп 1-го курсу.  Олімпіаду проводили викладач правознавства Шишкова О.Г., студенти 3-го курсу групи 1ЕП-13 Яцишин Р. та Пойманова А.  За результатами олімпіади  перше місце посів Кушнір В. (1РПЗ-15),  друге місце між собою поділили – Гашута К. (1РПЗ-15) та Старченко Т. (1ЕПЛВ-15), третє – Бутусова А. (1ЕПЛВ-15).

   

  Найцікавішим із заходів став конкурс  «Кращі знавці права», який відбувся 17 березня в бібліотеці технікуму. Організаторами заходу виступили зав. бібліотекою ДТ ДДМА Цапенко В.А. та викладач правознавства  Шишкова О.Г.   В  журі конкурсу були присутні представник правового сектору Ради студентського самоврядування Бутусова А., студент групи 1РПЗ-14 Гайдук А.  Очолила суддівську комісію викладач іноземної мови Корсун М.А. У нелегкій боротьбі змагалися  збірна команда груп 1-го курсу під назвою  «Вікторія» (капітан Гашута Катерина) та збірна команда груп  2-го курсу під назвою «Ніка» (капітан Сорока Дмитро). Конкурс складався з окремих конкурсних завдань. Студенти демонстрували не лише свої знання в галузі теорії права, а й проявляли винахідливість, швидкість реакції, щоб випередити своїх суперників. Деякі питання можна було вирішити тільки за допомогою логічного мислення. Студенти і тут впоралися блискуче. Сподобався учасникам фотоконкурс «Відомі сищики». Шерлока Холмса, міс Марпл, комісара Мєгре впізнали відразу, а лейтенанта Коломбо та Глєба Жиглова  вдалося впізнати лише за допомогою численних підказок.

  Уболівальники активно підтримували свої команди.  Щоб глядацька аудиторія не сумувала, для неї також були запропоновані  завдання.

  За результатами всіх конкурсних завдань з невеликим відривом перемогла команда «Вікторія». Команда «Ніка» зайняла почесне друге місце. Студент групи 1ОВ-15 Тесленко Денис став найактивнішим глядачем. Команди були нагороджені почесними грамотами. У підсумковій промові голова журі висловила захоплення рівнем підготовки студентів та їхньою винахідливістю у вирішенні складних правових ситуацій.

   

  23 березня за круглим столом зустрілися студенти 3-го курсу груп 1ЕП-13 та 1РПЗ-13 Боброва Г., Ничипоренко К., Єгупова Ю., Яцишин Р., Гладченко Д., Карпов О., Мінін Б., психолог Мнушко О.В. та викладач правознавства Шишкова О.Г.  Темою круглого столу стала  проблема міжнародного тероризму, яка дуже актуальна сьогодні.

  Учасники круглого столу жваво обговорювали проблеми, пов’язані з поширенням в останній час діяльності  різних терористичних організацій. Студентами були підготовлені повідомлення з окремих питань теми. Учасники переглянули відеоролики  з інформацією про найбільш крупні теракти в Україні та світі. Викладач правознавства ознайомила присутніх з українським законодавством, яке визначає  основи боротьби з тероризмом та встановлює кримінальну відповідальність за терористичну діяльність.  Психолог розповіла про причини та мотиви скоєння терактів. Під час дискусії студенти сперечалися, обмінювалися думками, відстоювали свою позицію. Але наприкінці зустрічі всі дійшли до висновку: на сьогоднішній день тероризм являє собою справді глобальну загрозу, від якої не застрахована жодна країна, незалежно від рівня економічного розвитку і демократії. Найважливішою передумовою ефективної боротьби з тероризмом, поряд із заходами правоохоронних органів та спецслужб, є вміння громадян протистояти терактам, правильно себе вести в умовах цієї небезпеки. Учасники круглого столу отримали пам’ятки щодо запобігання терористичних актів і поведінки в небезпечній ситуації.

   

     Упродовж місяця всі виховні години були присвячені правовій тематиці: «Юридична відповідальність неповнолітніх», «Історія Конституції України», «Історія державних символів», «Конституційні права та обов'язки людини і громадянина», «Захист рідної землі», «Толерантність – шлях до демократії», «Профілактика молодіжного екстремізму».

  Участь у правових заходах брали більшість студентів 1-3 курсів. Такі заходи сприяють вихованню морального, ініціативного, самостійного, активного громадянина з чітко вираженою позитивною громадянською позицією та здатного  до постійного самовдосконалення.

  Впевнені, що студенти  розширили свої знання в області правової грамотності та підвищили рівень правової культури.

  До зустрічі в наступному навчальному році!    

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити