Обрати мову

Ukrainian English

Facebook

FB

Донбас-Україна

flyer donbas abitur

 

Спрощена процедура вступу:

4 кроки / Без ЗНО

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР…

 Звичаї та обряди – найдавніші форми духовної культури народу. Українські звичаї, як неписані закони, народжуються разом з народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними і допомагають не тільки зберегти національну своєрідність, а й самовідновитися.

         Саме про традиції та обряди зимового циклу відбулася розмова бібліотекарів Цапенко В.А. і Соколенко Т.І. напередодні великої кількості зимових народних і релігійних свят. Основна мета проведення свята – зацікавити студентів збагачувати свої знання з даної теми, черпати народну мудрість, щоб передати майбутньому поколінню.

            Гостями народознавчого свята у бібліотеці були студенти  1 курсу технікуму. Студенти із зацікавленням слухали інформацію бібліотекарів технікуму про зимові народні і релігійні свята.

Перше свято із зимового циклу - Це Введення, християнське свято, що знаменувало собою початок зимового циклу обрядовості. У народі казали: «Введення прийде, свят наведе». Відзначають його 4 грудня. І дійсно, після Введення йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави і Миколи, Ганни і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі.


Щедрик – ведрик, дай вареник,

Грудочку кашки, кільце ковбаски.

Винесіть книш, бо впусти в хату миш.

Винесіть ковбасу, бо всю хату рознесу!

Величаю вас з цею щедрівкою,

Бог з щастям і здоровям!

А ми щедрівники, та позчиняймо шапочки, та крикнем – подай, Боже!

Ось з такими колядками та щедрівками познайомилися гості заходу, переглянули відео і презентацію про те, як відзначаються народні свята  у різних куточках нашої країни. Студенти не тільки прослухали колядки і щедрівки,але й самі вивчили і виконали у читальному залі обрядові пісні. Дівчата з групи ЕПІПЗ19 заспівали всесвітньо відомого «Щедрика», а хлопці з ОВ19 ознайомили всіх із засівальними  віршами. «Ще́дрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів». Отже, студенти дізналися багато нового про наші народні звичаї та обряди.У ході розповіді відбувалась вікторина за участю студентів. Запитання були цікавими і складними, але студенти з честю справилися з завданням.

Зимові свята дуже цікаві. В них багато обрядів, які нам потрібно передати наступному поколінню.
Ми часто чуємо: “Традиції вимирають.” Але чи не є виною в цім ми самі? Чи може ми за своєю щоденною працею приділяємо менше уваги тим цінностям – обрядам та звичаям, які передалися від бабусі до онуків. Вони зуміли пронести крізь простір часу, аж до нас, щоб ми не загубили, а передали наступному поколінню. Тому бережім свої традиції і обряди і передаваймо цей скарб майбутньому поколінню.

IMG-fbf6ad7ee4ebeb9f792c8df9a30a71dd-V.jpgIMG-06663a990afdc408801bc5b8457f28ce-V.jpg

Додати коментар


Захисний код
Оновити