Facebook

FB

Підготовчі курси

ДРУЖКІВСКИЙ ТЕХНІКУМ
ДОНБАСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МАШИНОБУДІВНОЇ АКАДЕМІЇ
РОЗПОЧИНАЄ ПРИЙОМ НА ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
в 201
8-201навчальному році
(математика, українська мова)

для випускників 9-х  класів

Заняття починаються по мірі комплектування груп.

Висока якість підготовки слухачів дає можливість вступити в будь який ВНЗ України

Чекаємо Вас за адресою: м. Дружківка, вул. Соборна 32, тел.+38 (095) 418-94-57, ауд. 210

«ЗИМА ІДЕ – СВЯТА ВЕДЕ»

19 грудня, на свято Миколая, бібліотека Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії  запросила студентів першого курсу груп ЕПРПЗ17 та ТОМТОР17 до народознавчої подорожі “Зима іде – свята веде», мета якої – ознайомити читачів із народними зимовими святами та обрядами, виховувати почуття поваги до збережених традицій і звичаїв рідної України, почуття національної свідомості та гордості, любові до Батьківщини.

         Привітали всіх присутніх зі святом  святого Миколая студенти 1 курсу, активні учасники усіх заходів у бібліотеці -  Владислав Кульков ,Владислав Гунько і Олеся Дубинець.

Святковий настрій заходу надала також незвичайна, яскраво вбрана ялинка  з чудовими прикрасами - кульками – витинанками. Іграшки-витинанки з любов’ю виконали активісти          бібліотеки.

з1

Студенти здійснили пізнавальну мандрівку в далеку минувшину українського народу, прослухали цікаву розповідь бібліотекарів про історію виникнення таких народних свят зимового календаря, котрі несуть із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання, колядки і щедрівки – унікальні культурні цінності минулих поколінь. Перше свято із зимового циклу - це Введення, християнське свято, що знаменувало собою початок зимового циклу обрядовості. У народі казали: «Введення прийде, свят наведе». Відзначають його 4 грудня. І дійсно, після Введення йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави і Миколи, Ганни і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі.

з2

Студентам сподобалася презентація «Зимові народні свята на Україні». Учасники українознавчої подорожі  із задоволенням послухали різдвяних колядок , щедрівок. Бібліотекарі  Цапенко В.А. та Соколенко Т.І. провели конкурс знавців різдвяних традицій. Учасники конкурсувідповідали на запитання про новорічно-різдвяні свята, обрядові страви, народні прикмети та гадання. Переможці  отримали призи.

з3        

Книжкова-журнальна мозаїка «Щедрий вечір,добрий вечір» викликала у студентів бажання  більше дізнатися про велике багатство нашої країни – народні традиції та обряди.

Щедрівки, колядки, посівалки, віншування, які виконували наші активні читачі, сподіваємось, стануть в пригоді всім студентам на зимові свята.

з4

СІЙСЯ, РОДИСЯ!

Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Горох, чечевиця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік.
Щоб всього було доволі
І в коморі, і на полі.
Сію, сію, посіваю,
З Новим роком
Поздоровляю!

Тож вивчайте звичаї, традиції, вірування свого народу, втілюйте їх в своє життя, бо вони – прекрасні. І тоді вони стануть невмирущими, бо ви зможете їх передати своїм дітям. Не забувайте, що все це – духовна скарбниця нашого народу, а отже – і наша з вами. Шануймося! І все у нас буде гаразд! Наша Україна ще стане однією з найкращих держав Європи.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити