Facebook

FB

Увага !!!

Останній день прийому документів на базі БЗСО до Дружківського технікуму ДДМА 

14 липня

Дружківський технікум ДДМА

Для вступу до технікуму необхідно надати наступні документи:

  1. Документи про освіту (оригінал та копії у 2-х прим.)
  2. Медична довідка ф.086-о
  3. Виписка про щеплення (копія)
  4. Фото кольорові 3*4 (6 шт.)
  5. Копія паспорту (обидві сторони на одному аркуші) – 2 прим.
  6. Копія витягу про реєстрацію місця проживання – 2 прим.
  7. Копія ідентифікаційного код – 2 прим.
  8. Папка паперова на зав’язках – 1 шт.

Довідки за телефоном: (06267)4-29-30 або 095-418-94-57

Наш сайт: www.dtddma.org.ua

МОВА – ДУША НАРОДУ

9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях рідного слова і його безсмертних творців. Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів-людей, об'єднаних в єдине ціле — народ.

Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножу­вати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

7жовтня, напередодні Дня української писемності та мови, в читальному залі бібліотеки відбулося свято рідної мови.  На захід були запрошені студенти першого курсу  груп  РПЗ-17 та ОВ-17. Розпочали свято ведучі  - бібліотекари Цапенко В.А. і Алфьорова Т.І. словами про Нестора Літописця, про  історію виникнення свята та проблеми з вивченням и вживанням  нашої рідної мови.

биб11

Мовний екскурс, презентація «Мова - душа народу», відеоролики яскраво доповнили розповідь бібліотекарів про наше рідне слово. На початку свята урочисто прозвучав вірш  «Рідна мова» у виконанні Кулькова Владислава.

биб22

Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожен з нас, це також обов’язок кожної культурної і освіченої людини – про  це говорили студенти-першокурсники в ході дискусії. Гуморески про  рідну мову майстерно прочитали Гунько Владислав і Галюк Денис.

биб33

биб44

  Студенти активно брали участь  у  конкурсах «Ерудит» та «Що означає слово». Сподобався нашим студентам  мовний квест і лінгвістичні загадки. Учасникам конкурсів допомогли справитися с завданням   різноманітні словники та енциклопедії з української мови, які є в бібліотеці технікуму.

 биб55

Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну мову. Тож, любіть, поважайте та вдосконалюйте її, адже мова, як і Україна, –у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

                     Українську рідну мову

                            В дар мені дали батьки.

                            Берегти її, плекати

                            Буду всюди й повсякчас,-

                            Бо ж єдина – так, як мати, -

                            Мова в кожного із нас!

биб66

.

Додати коментар


Захисний код
Оновити